GündemManşet

Oktay Aksu’dan çakma gazetecilere yerinde tespit!

mustafa-oktay-aksu2

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

Gazetecilik mesleği, özellikle son yıllarda bu mesleğin dışındaki kişilerin katkılarıyla (!) her geçen gün itibar kaybetmeye ve saygınlığını yitirmeye devam ediyor. Mesleği gazetecilik olmadığı, İletişim Fakültesi’nin kapısından dahi geçmediği ya da ulusal basında hiçbir deneyimi olmadığı halde sırf sosyal statü ve para kazanmak için bu mesleğe musallat olanlar yüzünden, maalesef biz gerçek gazeteciler imaj kaybediyoruz. Ancak ne yazık ki devlet kontrolü olmadığı için önüne gelen herkes kendilerini gazeteci ilan edebiliyor, kendilerini topluma gazeteci olarak lanse ederek bu mesleğe musallat olabiliyor.

HERKES GAZETECİ OLABİLECEKSE İLETİŞİM FAKÜLTELERİ NEDEN VAR?

Oysa nasıl ki “avukat” olmak için Hukuk Fakültesi’ni, “doktor” olmak için Tıp Fakültesi’ni bitirmek gerekiyorsa gazeteci olmak için de mutlaka İletişim Fakültesi mezunu olunması zorunluluk hale getirilmeli… Puanları çok yüksek olan İletişim Fakültesi’nden mezun olup gazetecilik yapmaya çalışan gerçek gazeteciler, ne yazık ki piyasadaki çakma gazeteciler yüzünden mağdur oluyor. Bu kişilere gazeteci denilmesi bile gerçek gazetecilere hakarettir. Kalitesiz, seviyesiz, bilgisiz, yalaka ve cahil insanlar mesleğimizi istila etmiş durumda.

CHP’Lİ OKTAY AKSU TEŞHİSİ KOYDU; “GAZETECİ BOZUNTULARI”

İşte gazetecilik mesleğine musallat olan bu tipler, CHP’li meclis üyesi Oktay Aksu‘nun da gündemine oturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ve Sarıyer Belediye Meclisi Üyesi CHP’li Oktay Aksu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeniyle, geçtiğimiz Cuma günü meclis toplantısında bir konuşma yaptı ve “Ülkemizde gazetecilik yapmak her geçen gün giderek zorlaşıyor. Ancak gazeteci sayısında da son günlerde anormal artışlar var. Kendisini gazeteci sanan gazeteci bozuntularından geçilmez oldu” dedi.

CHP’li Oktay Aksu’nun sözleri oldukça yerinde ve doğru bir tespit olarak arşivlerdeki yerini aldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler