GündemManşet Altı

RUMELİ FENERİ’NDE DENETİM YAPAN MÜHENDİS MEHMET ÖZDİNAR ÖLDÜRÜLDÜ!

rumeli-feneri-muhendis-mehmet-ozdinar-dovulerek-olduruldu_ayracBöyle vahşet görülmedi. Rumeli Feneri’nde denetim yapan ve babası da 50 yıllık balıkçı olan bir mühendis balıkçılar tarafından dövülerek öldürüldü.

***

İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde çalışan su ürünleri mühendisi Mehmet Özdinar (32) Rumeli Feneri’nde balıkçı barınağında trolle balık avladığı iddia edilen balıkçıların saldırısına uğradı. Ağır yaralanan ve hastanede yoğun bakımda tutulan Özdinar, tam 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Olay, 7 Ekim günü saat 15.00 sıralarında Rumeli Feneri’nde balıkçı barınağında meydana geldi. 3 yıldır İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri şubesinde çalışan Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar (32), 2 iş arkadaşıyla birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) veri toplamak amacıyla balıkçı barınağına gitti. Trolle balık avladığı öne sürülen K. U., verileri vermeyeceğini söyleyerek ekibi engellemek istedi.

BAŞINI BETONA ÇARPTI

Bu sırada Özdinar, K.U.’nun teknesinde kaçak trol yapılması için kullanılan malzemeleri gördü ve ona cezai işlem uygulayacağını söyledi. Bunun üzerine kavga çıktı. Teknede feci şekilde dayak yiyen genç mühendis ambulansla Okmeydanı eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Saldırgan ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

14 GÜN SONRA KOMADA ÖLDÜ

Ambulansla hastaneye götürülen genç mühendis hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından Özdinar, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildi. Ameliyattan çıkartılan genç mühendis kafatasındaki ve çenesindeki kırıklar nedeniyle yoğun bakıma alındı. Ancak tam 14 gün süren yaşam savaşını dün gece kaybetti. Genç yaşta hayatını kaybeden mühendisin ölümü tüm yakınlarını, meslektaşlarını yasa boğdu.

MÜHENDİSİN BABASI DA BALIKÇIYDI

Mühendisin babası 50 yıllık balıkçı Osman Nuri Özdinar, oğlunun ölümünden kısa süre önce gazetecilere şöyle konuşmuştu; “Oğlum koma halinde yatıyor ve ölümle pençeleşiyor. Komadan sağ çıkacağı belli değil beyinde ödem olmuş. Herhangi bir müdahale yapılamıyor durumu artık Allah’a kalmış. Başında bekliyoruz her an kaybetme durumu olabilir. Suçlunun cezalandırılmasını istiyorum”

 

“Mehmet ÖZDİNAR’ı Kaybettik”

mehmet_ozdinar

 

Görev yaptığı sırada bir balıkçının saldırısına uğrayarak ağır yaralanan ve iki haftadır SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşam mücadelesi veren Su Ürünleri Mühendisi Mehmet ÖZDİNAR vefat etti.

İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görev yapan Su Ürünleri Mühendisi Mehmet ÖZDİNAR görev yaptığı sırada Rumeli Fenerinde bir balıkçı tarafından saldırıya uğramış; saldırı sırasında dengesini kaybederek başından ağır yaralanmıştı. Beyin kanaması geçiren Mehmet ÖZDİNAR SSK Okmeydanı Araştırma ve Eğitim Hastanesine kaldırılmıştı. SÜMDER Ailesi olarak Mehmet ÖZDİNAR’a Allahtan Rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Mehmet ÖZDİNAR’ı Kaybettik.

5 yorumlar

  1. Allah rahmet eylesin.su ürünleri mühendisi olarak meslektasıma yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Bu saldırılar çok sık olmaktadır gerekli önlemlerin alınmasını, cezaların arttırılmasını istiyorum.

  2. Allah rahmet eylesin…. VAHŞET nasil bir baslik bu kadar insafsiz bir yayin olamaz…ilk müdahale balikci tarafından yapilmistir…raporda darp yoktur ibaresi varken sirf sucu bir tarafa atip kenara çekilmek ne kolay olmuş… Hicbir neden olumu hafifletmez ama SUCSUZ bir genci ipe tutmak insafsizliktir…otopsi sonucu belli olacak suçsuz oldugucikacaktie ortaya diğer bir yandan sara hastasi bir genç saha ya cikarilmaz bu ihmallikte cezasini bulsun

  3. Öncelikle Mühendis kardeşimizin Rabbim mekanını Cennet eylesin, ailesine sabırlar versin.Haber yaparken isterseniz bilgileri aldıktan sonra haber yapın ki insanlarda töhmet altında kalmasın doktor raporlarında herhangi bir darp olmadığı belirtilmiş ve kişiye herhangi bir fiziki müdahale olmadığı yanındaki arkadaşları tarafından da doğrulanmıştır. Ancak mühendis kardeşimizin sara hastası olduğu ve o anda nöbet geçirerek başını yere vurduğu kayıtlarda belirlenmiştir. Kaçak trolcu diyorsunuz da limanda bağlı duran teknenin kaçak avlanma yaptığını nereden uyduruyorsunuz sayın admin haberi isterseniz haber niteliğinde yapın ki kimse zan altında kalmasın. Ölen kardeşimize tekrar Allah rahmet eylesin

  4. Muhendise Allah tan rahmet ailesine sabir diliyorum…. Haber yaparken itham etmek ne kadar kolay olmuş…olumune darp edildi …olayda darp değil tartisma var otopside cikacak… İlk müdahale k.u tarafından özel getireln dr yapti yanindaki ekip arkadaslri dokunmak suç deyip kenarda durdu…tek tarafli yayin yapmak ne kadar ahlaka değer oda sizin vicdaniza kalmis…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir