GündemManşet

Sarıyer, 200 bin liralık avantacı meclis üyesini konuşuyor!

avanta-para-sariyer-kim-bu-meclis-uyesi1

_ayracSarıyer Gazetesi olarak kadromuza kattığımız “Gölge Adam” rumuzlu yazarımızın ilk yazısı Sarıyer’i karıştırdı. Sarıyer dünden beri yazarımızın “o” yazısını konuşuyor.

_ayrac

2007 YILINDA 200 BİN LİRA AVANTA ALDILAR!

Gölge Adam, dün yayınlanan yazısında 2007 yılında ilçede benzin istasyonu açmak isteyen bir girişimciden, Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili yaşanan RUHSAT sorununu çözme karşılığında 150 bini çek, 50 bin lirası da nakit olmak üzere toplam 200 bin liralık avanta (Bugün ki rakamla yaklaşık 1 milyon lira) alındığını ancak iş takipçilerinin işi çözemedikleri için bu parayı geri ödemek zorunda kaldığını yazdı. İşin en ilginç yanı ise acemi iş takiplerine noterden ödeme emrinin gönderilmesi, daha da ilginci ise olayın kahramanlarından birinin bugün AK PARTİ SARIYER BELEDİYE MECLİS ÜYESİ olarak görev yapması.

KİM BU AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ?

İki acemi iş bitiricinin işi ellerine yüzlerine nasıl bulaştırdıklarını yazan Gölge Adam, avantacılara Sarıyer 1. Noter’den 6 Nisan 2012 tarihinde gönderilen “parayı geri ödeyin” ihtarnamesinin belgesini de yayınladı. Gölge Adam’ın belgeleriyle ortaya çıkardığı 200 binlik avanta rezaleti ilçe siyasetinde bir numaralı gündem maddesi oldu.

Dün gün boyu Sarıyer Gazetesi’ni arayan çok sayıda siyasetçi “KİM BU MECLİS ÜYESİ” diye sorarak merak gidermeye çalıştı. Ayrıca AK Parti camiasında ise bu kişi merak konusu oldu, bazı partililer “Bu kişi kimse hemen istifa etsin, partimizi ve bizleri rencide etmesin” çağrısında bulundu.

GÖLGE ADAM YENİ BELGELER YAYINLAYACAK!

Dün Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun ulaştığı Gölge Adam rumuzlu yazarımız, “Meclis üyesinin kim olduğunu açıklayacak mısınız?” şeklindeki soruya “Bu meclis üyesini ve bu konudaki bazı yeni belgeleri önümüzdeki günlerde açıklayabileceğini, ancak şimdiden çok merak eden varsa isterlerse Sarıyer 1. Noter’den gönderilen ihtarname üzerinden iz sürebileceklerini” söyledi. GÖLGE ADAM önümüzdeki günlerde yayınlanacak ikinci yazısının ise bu kez de CHP’de deprem etkisi yaratacağını belirtti, ısrarlı sorularımıza rağmen yeni yazısıyla ilgili ip ucu vermedi.

***

İŞTE GÖLGE ADAM’IN “O” YAZISI VE YAYINLADIĞI BELGE

golge-adam-150-bin-liralık-avanta-çeki-kim-aldı-sarıyer1-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler