GündemManşet

Sarıyer Belediye Meclisi Şubat ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (5)

_ayrac

Sarıyer Belediye Meclisi Şubat ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Sarıyer’in özellikle imar sorunları olan mahalleleri Kazım Karabekir, Fatih Sultan Mehmet, Emirgan,  PTT Evleri, Kocataş, Reşitpaşa, Pınar Mahallesi, Çayırbaşı, Derbent, Rumelihisarüstü ve Baltalimanı’nda oturan vatandaşların meclise oldukça yoğun katılımı olduğu görüldü. 2981 nolu İmar affı yasası ile ilgili düzenleme meclisten geçti Hukuk ve İmar komisyonlarına havale edildi. Hukuk ve İmar Komisyonu’na iki partinin müşterek olarak katılması oy birliğiyle kabul edildi.

_ayrac

AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çoşgun’un gündeme getirdiği 18 uygulaması ile ilgili gündem dışı konuşmasına cevaben, CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek, ”CHP iktidarında kesinlikle 18 uygulaması yapılmayacaktır” dedi.

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (8)

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı, Grup Başkan vekili Gökan Zeybek, 2981 yasa ile ilgili yapmış olduğu meclisteki konuşmasında gündeme Ferahevler 18.madde uygulamasına istinaden konuştu.

Ferahevler 18 madde uygulaması 29 Mart 2009 seçimlerinde CHP’nin belediyeyi kazandığı pazar gününün ertesinde, pazartesi günü seçimi kaybetmiş olan iktidarın üç gün içinde mazbataların alınacağı ve görevin teslim edileceği gün pazartesi günü imzalayarak tapu sicil müdürlüğüne göndermiş olduğu bir uygulamadan bahsediyor, 29 mart günü seçim oldu, 30 Mart günü seçimi kaybeden belediye başkanı tarafından onaylanmış ve tapu sicil müdürlüğüne gönderilmiş olan 18. Madde uygulaması ile ilgili.

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (3)

18 UYGULAMASI CHP İKTİDARINDA UYGULANMAYACAKTIR

Yol artıklarını,yeşil alan artıklarını yada bu arazinin 60-70 li yıllarda vatandaşlara satan ailelerin elinde kalan, okul, yol ve yeşil alan fazlalarını çok düşük bedellerle satın alıp, 18 uygulaması ile bütün yurtaşlarımızın ortağı olan insanlara çıkar sağlayacak 18 uygulamasını biz sayın Başkanımız Şükrü Genç’in talimatı ile geri çektik,iktidarda olduğumuz sürecede o insanlar o haklarını orada yaşayanlara devretmediği sürecede bu 18 uygulaması Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında uygulanmayacaktır.

ONAY VERMEYECEĞİMİZİ KARARLILIKLA BELİRTİYORUZ

Üç ailenin binlerce, on binlerce metre kare yol fazlasını, okul alanını, yeşil alanı bu araziyi satmış olan ailenin mirasçılarından alacaklar, sonrada, gelecekler burada becerileri ile evlerini ve arsalarını almış olan yurttaşlarımızın haklarına ortak olacaklar, bu uygulamaya biz imza vermedik,onay vermedik,bu iktidarda kaldığımız sürece onay vermeyeceğimizi kararlılıkla belirtmek istiyoruz.

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (4)

 

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (6)

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (1)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir