GündemManşet

“SARIYER BELEDİYESİ’NDEN GELİYORUZ” DEYİP ENGELLİLER ADINA SÖZDE PARA TOPLAYAN DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN!

sariyer-belediyesi-nden-uyari1

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer son günlerde ilginç bir dolandırıcılık ve sahtekarlık olayına sahne oluyor. Vicdansızlar, insanları dolandırmak için bu kez de engelli vatandaşlar üzerinden duygu sömürücülüğü yapmaya başladı. Kendilerini “Sarıyer Belediyesi’nden geliyoruz” diyerek tanıtan ve engelli vatandaşlar adına sahte makbuzlarla para toplamaya başlayan dolandırıcılar, sokaklarda kol gezmeye başladı. Dolandırıcılığın duyulmasından sonra Sarıyer Belediyesi tüm vatandaşları, bu tür dolandırıcıların oyunlarına gelmemeleri ve sahtekarlara para kaptırmamaları konusunda uyardı. Vatandaşların böyle bir durumla karşılaştıklarında hemen 155 polis imdat servisini aramaları isteniyor.

“AMAN DİKKAT! DOLANDIRICILARA İNANMAYIN”

Sarıyer Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi.

Kamuoyuna Duyurulur;

Kimliği belirsiz bazı kişilerin ilçemiz genelinde Sarıyer Belediyesi adını kullanarak, sahte makbuzlarla, engelli vatandaşlarımıza yönelik yardım topladıklarına ilişkin bilgiler almaktayız. Belediyemizin böyle bir uygulaması olmadığını belirtir, vatandaşlarımızdan bu maksatla gelen kişilere itibar etmemelerini rica ederiz.

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Geçen gün geldiler ofisimize ve biz haliyle önce belediyeden gelmişlerdir diye inandık daha sonra şüpheli hareketleri üzerine polis yakınımız var gelsin oda bağış yapsın diye söyleyince gittiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler