GündemManşet

SARIYER BELEDİYESİ’NİN PROJESİ ANTALYA’DA FUARIN GÖZDESİ OLDU

antalya-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Antalya’da 24’üncüsü düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı’nın en gözde projesi Sarıyer Belediyesi’nin “Boğazın müzesi” isimli proje oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başta mimarlık fakültesi öğrencileri olmak üzere ilgi gösteren herkese tek tek projeyi anlattı.

Antalya’da düzenlenen ve 35 bin kişinin katıldığı 24. YAPEX Restorasyon Fuarı devam ediyor. 8 ana kategoride yaklaşık 300 firmanın yer aldığı fuarda, yapı sektöründeki son yenilikler ele alınırken, yapılan hizmetler değerlendiriliyor.

sukru-genc-1

BOĞAZIN MÜZESİ İLGİ GÖRDÜ

Fuarın en dikkat çekeni ise İstanbul Sarıyer Belediyesi standı oldu. “Boğazın müzesi” projesi kurulan standa gelen mimarlık fakültesi öğrencileri ve ilgili kişilere Belediye Başkanı Şükrü Genç tanıtım yaptı.

Başkan Genç Boğazın Müzesi projesi hakkındaki merak edilenleri detaylı bir şekilde anlattı.  “4 bin metre kare üzerine kurulacak. 2 katlı olacak. İçinde ‘tarihi kentler’ müzesinin bir parçası olacak. Boğazın coğrafyası, tarihi balıkları her şeyi olacak. Boğazın oluşumundan bugüne kadar gelişi de yer alacak. Çok oluşumlu bir müze olacak”

antalya-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir