GündemManşet

Sarıyer’e şehit ateşi düştü! Dağlıca şehidi Tunahan Kartal’ın acısı, Kocataş’taki babasını yasa boğdu!

sehit-tunahan- kartal1

_ayracHakkari Dağlıca’da şehit düşen Uzman Çavuş Tunahan Kartal’ın ateşi Sarıyer’e de düştü. Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın sokağındaki Karadeniz Et Lokantası‘nda garson olarak çalışan Mehmet Kartal’ın oğlu olan Tunahan Kartal‘ın şehit olduğu haberi Zonguldak’taki annesi ile Sarıyer Kocataş’taki babasını yasa boğdu.

_ayrac

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

Hakkari Dağlıca’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal’ın Zonguldak’taki ve Sarıyer Kocataş’taki evinde yas var. Şehit askerin babasının Büyükdere’deki CHP İlçe Başkanlığı sokağındaki Karadeniz Et Lokantası’nda garsonluk yapan Mehmet Kartal olduğu öğrenildi. Kocataş’ta yaşayan baba Kartal’a, oğlunun şehit olduğu haberi askerler tarafından verildi. Acı haber baba ve tüm aileyi yasa boğdu. Şehit askerin Zonguldak Ereğli’de toprağa verileceği öğrenildi.

ANNEYE ACI HABER ZONGULDAK’TA VERİLDİ

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal’ın Zonguldak’taki evine acı haber ulaştı. Kozlu ilçesine bağlı Topbaşı Mahallesi’nde yaşayan anne Bağdagül Bozkurt’a (49), oğlunun şehadet haberi, Kaymakam Ahmet Karakaya ve İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Haluk Selvi tarafından verildi. Haberi alan anne Bozkurt’a, sinir krizi geçirmesi üzerine sağlık ekipleri müdahale etti. Türk bayrağı asılan şehidin evine, komşuları ve yakınları gelmeye başladı. Şehit Tunahan Kartal’ın bekar olduğu ve iki yıldır Piyade Uzman Çavuş olarak görev yaptığı bildirildi. Hakkari Dağlıca’da teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.

SARIYER GAZETESİ OLARAK MERHUMA VE TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, ÜLKEMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir