GündemManşet Altı

Sarıyer’in başarılı file bekçisi Oğuz Dağlaroğlu’nun atı Kinowa rakip tanımıyor

oguz-daglaroglu (2)

_ayrac

Bugünlerde İzmir’de koşan bir yarış atı, kazandığı gösterişli yarışlarla, göz kamaştırıyor… Kinowa adlı 3 yaşlı İngiliz safkanını özel kılan bir başka faktör de sahibinin Sarıyer’in kalecisi Oğuz Dağlaroğlu olması. Başarılı file bekçisi Sarıyer’de çıktığı üç maçta kalesini adeta gole kapattı. 

_ayrac

Futboluyla değil atıyla isminden söz ettiriyor

Son olarak dün Şirinyer Hipodromu’nda Alsancak Koşusu’nda rakiplerine üstünlük sağlayıp, birinciliklerine yeni bir halka eklerken Kinowa, Adana Demirspor ile devre arasında yollarını ayıran ve Sarıyer’in yolunu tutan kaleci Oğuz Dağlaroğlu’nun yüzünü maddi yönden de güldürüyor.

140 bin liranın sahibi oldu

“yarisdergisi.com”un haberine göre yüksek ikramiyeli koşuları tek tek kazanan ve rakip tanımayan Kinowa, Alsancak Koşusu’nda jokeyi Akın Sözen ile birinciliğe uzanarak  140 bin liralık ikramiyenin de sahibi oldu.

oguz-daglaroglu (1)

Yarış kariyeri 30 Mayıs 2015’te başladı

3 yaşındaki Kinowa, yarış hayatına 30 Mayıs 2015 tarihinde İzmir’de başladı. Bugüne dek start aldığı 8 yarışta 7 birincilik ve 1 kez de ikincilik elde eden safkan toplam 586 bin 500 TL kazanç elde etti.

8 yarışın tamamını İzmir ve Bursa hipodromlarında koşan başarılı safkan kum pistin dışında herhangi bir pistte de start almadı.

Oğuz Dağlaroğlu’nun sahibi olduğu diğer yarış atı Mayko da, bugüne dek 6 yarışta start aldı ve 13 bin 300 TL kazandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir