GündemManşet

SARIYERLİ MUHTARLAR, BAŞKAN KADİR TOPBAŞ’A SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN BOĞAZ’DA İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURDU

sariyer-muhtarlari-insan-zinciri-olusturdu ELVAN EZBER/ HABER MERKEZİ/SARIYER GAZETESİ

Sarıyerli muhtarlar, sahil yolundaki kazalardan karanlık sokaklara kadar ilçelerindeki pek çok sorunlara dikkat çekmek için Büyükdere Sahili’nde el ele tutuşarak insan zinciri oluşturdu. Zincirin başında bulunan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Buradan yetkililere sesleniyoruz. Bizi duyun ve geç kalmadan gerekli eksikleri giderin. Büyükşehir Belediyesi’nden ilçemizdeki sorunlara çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

zincir1

EYLEM KARARI ALINDI

Sahil yolundaki trafik kazaları, Darüşşafaka’da elektrik direği olmadığı için karanlıkta kalan sokaklar,  Ayazağa’daki trafik sıkışıklığı ve İstinye’de metronun mahalle içine değil de hastaneye çıkış vermesi Sarıyer’li muhtarları harekete geçti. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, sorunların gittikçe artmasına rağmen bir çözüm getirilmemesi üzerine seslerini duyurmak için boğazda insan zinciri oluşturulmasına karar verdi.

zincir3

İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURDULAR

Sarıuçak’ın çağrısına kulak veren Sarıyer ilçesindeki mahalle muhtarları Büyükdere Sahili’nde bir araya geldi. Sorunlarına dikkat çekmek ve bir an çözülmesi için sahil boyunca yan yana dizilip el ele tutuşan muhtarlar insan zinciri oluşturdu.

zincir4

SARIUÇAK; “SORUNLARIMIZ ÇOK ACİL ÇÖZÜLMELİ”

Grup adına konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak isteklerini şöyle sıraladı; “Sarıyer’de çok ciddi sıkıntılarımız var. İlk sırada sahil yolu geliyor. Artık sahilde insanlar ölsün, zarar görsün istemiyoruz. Sahil şeridine korkuluk istiyoruz. Rumeli Hisarı’ndan Sarıyer Merkez’e kadar tüm sahilde denize düşmeleri önlemek için korkuluk istiyoruz. Sarıyer iskelesinden Rumeli Hisarı’na kadar demir korunaklar yapılması gerekiyor. Bu çok acil ve öncelikli bir durum. Geç kalınmaması gerekiyor. Ayrıca Darüşşafaka’da metrodan çıkanlar elektrik direği olmadığı için evlerine kadar karanlık sokaklardan gidiyor. Karanlık sokaklar tehlikeye de davetiye çıkarıyor. Ayazağa’da günün her saati trafik sıkışıklığı yaşanıyor, özellikle iş çıkışında çok büyük yoğunluk var. Bu da hem sürücüleri hem de vatandaşları zora sokuyor. Ayrıca Darüşşafaka metrosunun çıkışı mahalle içine değil hastaneye verilmiş. Mahalle sakinlerimiz büyük sıkıntı yaşıyor. Ayrıca Büyükdere Caddesi üzerinde Derbent Işıklar’a üst geçit istiyoruz, burada sürekli insanlar trafik kazası geçiriyor ve ölüyor. Bu ölümle durdurulmalı ve buraya en kısa sürede üst geçit yapılmalı. Zekeriyaköy’de ana caddelerde ışıklar yanmıyor. Ayrıca 3. Köprü Uskumruköy sapağındaki tabelalar yetersiz. Kilyos tabelası var ancak Zekeriyaköy ve Sarıyer isimleri de tabelalarda yazılmalı. İnsanlar Sarıyer’i karıştırıyorlar. Bunlar sıkıntılarımızın bir kısmı. Bugün sıkıntılarımızın duyulması için burada toplandık. Bütün muhtarlar bir olduk el ele verdik. Buradan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ve yetkililere sesleniyoruz. Bizi duyun ve geç kalmadan gerekli adımları atın” 

5 dakika süren eylemin ardından muhtarlar hizmetlerine devam etmek için görev yerlerine dağıldı.

zincir

zincir5

muhtarlar-kahvaltida-bulustu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir