GündemManşet

MUHTARLAR KAHVALTIDA BULUŞTU, BİRLİK MESAJI VERDİ!

kahvalti5

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer’de görev yapan muhtarlar Telli Baba Çay Bahçesi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarlar hem hasret giderdi hem de mahallelerinin sorunlarını dile getirdi.

kahvalti9

RENKLİ BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİ

Sarıyer Muhtarlar Derneği, Telli Baba Çay Bahçesi’nde muhtarlar için bir kahvaltı verdi. Kahvaltıya Dernek Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Sarıyer Gazetesi ile SARIYER OLAY İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ile muhtarlar katıldı.

kahvalti11

Kahvaltı sebebiyle toplanan ve birbirini uzun zamandır görmeyen muhtarlar hasret giderdi. Renkli bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda muhtarların espriler yapıp güldüğü görüldü.

kahvalti14

İFTİRA VE SALDIRILAR DÜZENLENİYOR

Toplantıda açılış konuşması yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Sarıyer’de zaman zaman bir araya gelip değerlendirmelerde bulunuyoruz. Muhtarlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm yolları arıyoruz. Herkes fikrini açıkça söyleyip düşüncesini dile getiriyor. Muhtarlar olarak birlik olmalıyız” dedi.

kahvalti15

BEKİR BATU; “HERKES İŞİNİ YAPARSA MESLEĞİMİZİN İTİBARI KURTULUR”

Muhtarların isteği üzerine kahvaltıda bir konuşma yapan Gazeteci Bekir Batu da “Son zamanlarda işsiz güçsüz insanlar gazetecilik sıfatını kullanarak piyasada nemalanmaya çalışıyor. Hal böyle olunca üzüntü verici sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu olay aslında en çok bizi yaralayan bir durum. Devletimizin bu konuda önlem alması gerekir. Her önüne gelenin gazetecilik yapmasına ve bu mesleğin itibarına gölge düşürmesine izin verilmemeli. Bu kişilerin yazdıkları yazılara haber demek, bunlara gazeteci demek yanlış. Bu kişileri gazeteci olarak görmek yanlış. Bu tip durumlarda hukuki olarak işlem de yapılabilir. Gazeteciler haberlerini belge ve bilgilere dayanarak yazarlar. Sokak ağzıyla habercilik yapılmaz, yazı yazılmaz. Herkes kendi işini yaparsa bizim mesleğimizin de itibarı kurtulmuş olur” diye konuştu. Batu “Eğer bunu dikkate almayan insanlar varsa sizler de her zaman yasal haklarınızı kullanarak bir yaptırım uygulayabilirsiniz” dedi.

kahvalti7

SARIUÇAK, RAFET ÜSTÜN’ÜN ELİNİ ÖPTÜ ALKIŞ ALDI

Kahvaltı sonunda Sarıyer Muhtarlar Derneği Hüseyin Sarıuçak, Tarabya Mahallesi’nin 55 yıllık muhtarı Rafet Üstün’e plaket verdi. Sarıuçak, plaket öncesi eğilip Rafet Üstün’ün elini öptü. Bu durum herkes tarafından alkışla karşılandı.

kahvalti4

kahvalti3

kahvalti2

kahvalti1

kahvalti6

kahvalti

kahvalti8

kahvalti12

kahvalti13

sariyer-muhtarlari-kadir-topbas-a-seslerini-duyurmak-icin-elele-tutustular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir