GündemManşet

Sarıyerli Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı henüz 5 aylık evliydi!

ugur-tasci1

_ayrac

Şırnak Cizre’de şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı’nın İngilizce öğretmeni Esra Taşcı ile henüz 5 aylık evli olduğu, eşinin acı haberi tatil için gittiği memleketi Samsun’da aldığı öğrenildi. Ferahevler’deki emekli polis memuru baba Mehmet Taşcı ise acı haberi alınca “Takdiri ilahi” diye konuştu.

_ayrac

Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı‘nın baba evi Ferahevler Mahallesi Avşar Sokak’ta dün gece acı hakimdi. SARİYERGAZETESİ.COM’da yayınlanan şehit haberinin duyulmasından sonra çok sayıda gazeteci ve vatandaş Ferahevler’e akın etti. Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı’nın Sarıyer’de bulunan baba ocağında yas var. Şehidin babası Mehmet Taşcı, “Takdiri ilahi. Söyleyecek bir kelim bulamıyorum. Hepsi ana kuzusu. Genç yaşta gidiyorlar. Ciğerimiz parçalanıyor” dedi.

BABA MEHMET TAŞCI; “TAKTİRİ İLAHİ”

5 aylık evli olduğu öğrenilen Üsteğmen Uğur Taşcı’nın şehadet haberini alan aile yakınları sinir krizleri geçirdi. Baba Mehmet Taşcı’nın ise acı haberin ardından ayakta durmakta zorlandığı gözlendi. Söyleyecek bir şey bulamadığını ifade eden baba Mehmet Taşcı, “Takdiri ilahi. Söyleyecek bir kelim bulamıyorum. Hepsi ana kuzusu. Genç yaşta gidiyorlar. Ciğerimiz parçalanıyor. Her şey olaydı da çocuklarıma bir şey olmasaydı’’ diye konuştu. Öte yandan şehit Taşcı’nın eşi İngilizce öğretmeni Esra Taşcı acı haberi tatil için gittiği memleketi Samsun’da aldı.

Öte yandan şehit evinin önünde Sarıyer Belediyesi ekipleri taziye çadırı kurdu, taziye için gelenlere ikramlarda bulundu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de aileye taziye ziyaretinde bulundu, başsağlığı diledi.

YENİKÖY MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLECEK!

Şehidin baba ocağında aile yakınlarının yaşayabileceği sağlık sorunları bir ambulans hazır bekletilirken, belediye ekipleri de taziye çadırı kurdu. Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı’nın cenazesinin yarın 4 Levent Camii’nde ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

sehit-atesi-sariyere-dustu

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler