GündemManşet

“SEÇİM Mİ GELİYOR” DEDİRTEN SÜRPRİZ GELİŞME! SARIYER BELEDİYESİ’NE “OTEL” SORUŞTURMASI!

prestige-otel-haciosman

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

CHP’li Sarıyer Belediyesi bir kez daha müfettiş kıskacında… Son soruşturma ise Hacıosman’da yaklaşık 25 yıldır kaba inşaat halinde bekleyen Grand Prestige İstanbul Oteli için başlatıldı. Müfettişlere ifade veren Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, “Binanın yıkımıyla ilgili yasal bir yetkimiz ve sorumluluğumuz yok. Sorumluluk Büyükşehir Belediyesi’nde” şeklinde savunma yaptı.

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ BELEDİYEDE

Sarıyer Belediyesi hakkında soruşturma başlatan İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin önümüzdeki günlerde soruşturmayı tamamlaması ve konuya ilişkin bir rapor hazırlaması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Sarıyer Belediyesi, söz konusu oteli bünyesinde bulunduran Uran Holding’e bir yazı göndererek “Bu oteli ya  yasal sorunlarını çözerek yapın, ya da kendiniz yıkın” uyarısında bulunmuştu. Sarıyer Belediyesi’nin yasal sorumluluğu bulunmamasına rağmen holding yönetimini uyararak söz konusu soruna kendince bir çözüm bulmayı amaçladığı öğrenildi. Ancak belediyeyle ilgili başlatılan otel soruşturması kafalarda “Yoksa yakın gelecekte seçim hazırlığı mı var sorusunu” akıllara getirdi.

PATRON ÖLDÜRÜLDÜ, OTEL İNŞAAT DURDU

Yapı ruhsatları geçtiğimiz yıllarda mahkeme tarafından iptal edilen otel için yeni imar planlarına uygun olarak ruhsat alması gereken Uran Holding’in 24 kat inşaat hakkı bulunuyor. Temeli 90’lı yıllarda iş adamı İsmet Uran tarafından atılan otel inşaatı, ünlü iş adamının 1995 yılında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından durmuştu.

Önceliği Ankara’daki konut projelerine veren Uran Holding’in, 317 odalı beş yıldızlı otel ve 108 rezidansın yer alacağı proje için yakın zamanda adım atması bekleniyor. Uran Holding yetkilileri, şu an için söz konusu inşaatla ilgili net bir takvim bulunmadığını söylüyor.

sevgi-atalay-sariyer-olay-a-konustu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir