GündemManşet

‘Şort’ saldırganıyla ilk kez yüzleşecek olan Hemşire Ayşegül, “Korkuyorum” dedi

sorta-tekme

_ayrac

Maslak’ta bayramın birinci günü şort giydi diye belediye otobüsünde saldırıya uğrayan 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 26 Ekim’deki ilk duruşmada saldırganıyla yüz yüze gelecek. Terzi, yüzleşmeyle ilgili olarak “Korkuyorum yüz yüze gelince ne yaparım diye” dedi.

_ayrac

Şaşkınlık yaratan olay 12 Eylül günü Maslak’ta meydana gelmişti. 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, Maslak’ta evine gitmek için belediye otobüsüne binmişti. Otobüsün arka tarafında ayakta duran genç hemşireye kimliği belirsiz bir şahıs önce sözle sataştı.

ŞORT GİYENLER ÖLMELİ

Saldırgan şahıs, “Şort giyenler ölmeli” diye söylendikten sonra yukarıdaki demirlerde tutunarak genç kadının yüzüne tekme attı. Yüzünden yaralanan genç kızın şikayeti üzerine harekete geçen polis, zanlı Abdullah Çakıroğlu’nu yakaladı. Adliyeye sevk edilen Çakıroğlu ifade verdikten sonra serbest kalmıştı ancak savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“UYKU DÜZENİM YOK”

Yüzüne aldığı darbeyle yaralanan Terzi, o günden bu yana bir ay geçmesine rağmen hala olayın etkilerini üzerinden atamadı. Ayşegül Terzi, olay anına ilişkin hiçbir şey hatırlamadığını belirtti. Uzun zaman hiç uyuyamadığını, kabus gördüğünü anlatan Terzi, “Hep kabus gördüm. İlk görmediğim biri, hiç bilmediğim biri beni kovalıyordu. Sonra yüzünü gördüm. Yüzünü gördükten sonra da onunla mücadele etmeye başladım. Sürekli gece uyanmaya başladım. Ben hemşireyim, uyku benim için çok önemli normal şartlarda. Hiç uyanmam normalde. Ama şimdi hiçbir uyku düzenim yok. Sürekli geceleri uyanıyorum. Doğru bir uyku düzenim yok hala” dedi.

tekmeci

“HALA BİNEMİYORUM OTOBÜSE”

Olayın ardından evden 20 gün sonra dışarı çıkabildiğini söyleyen Terzi, “Bir otobüs denemesi yaptım ablamla birlikte. Çok kalabalıktı. Herkes bakıyormuş gibi geliyordu. Şu anda da hala otobüste şey değilim. Ya biriyle biniyorum. Ya da herkese psikopatmış gibi, bana bir şey yapacakmış gibi, kendimi geri çekerek dikkat ederek biniyorum. Bir kez bindiğimde biri sanki çok dikkatli bakıyordu yüzüme. Tip olarak ona da benzettim. Belki benzemiyordu ama ben benzettim. Hala binemiyorum otobüse. İşe servisle gidiyorum, babam götürüyor” diye konuştu.

“DURUŞMAYA GİDECEĞİM AMA KORKUYORUM”

Terzi, “Benim Müslümanlığımı kimse sorgulayamaz. O da sorgulayamaz, herhangi bir insanda sorgulayamaz. Herkesin inancı kendinedir” dedi. Saldırganın evine çok yakın oturduğunu belirten Terzi, “O insan pişman değil ve çıkınca yine başkasına bir şey yapacak. Çok yakın oturuyor bana. Evi bir kilometre uzaklıkta. Belki o yapmasa ailesinden biri belki gelip bana birşey yapabilirler” dedi. 26 Ekim’de ilk duruşmanın yapılacağını belirten Ayşegül Terzi, hazır hissetmese de duruşmaya gitmek istediğini belirtti. Terzi, “Tam ne hissediyorum bilmiyorum. Bir yandan korkuyorum aslında. Yüz yüze gelince ne yaparım diye? Bir yandan da görmek istiyorum, nasıl kendini savunuyor, ne diyor diye? Biliyorum ne söylerse söylesin beni kesinlikle tatmin etmeyecek. Söylediği hiçbir şeyin de mantıklı bir açıklaması olamaz” diye konuştu.

“YİNE OLSA YİNE YAPACAK”

Sanığın akli dengesinin yerinde olmadığına inanmadığını belirten Terzi, saldırganın buna sığınmaya çalışacağını ancak bilerek ve isteyerek kendisine vurduğunu ifade etti. Sanığın dışarı çıktığında yine benzer bir eylem yapabileceğini belirten Terzi, “Belki daha ileri gidebileceğini düşünüyorum. Daha ileri gitmeden yıldırıcı bir ceza almasını istiyorum en azından. ‘Pişman değilim’ dedi. Yine olsa yine yapacak. O zaman bu adamın dışarıda gezmesi çok saçma ve gezmemesi lazım. Kimseye de yapmasın, yapmasına da fırsat verilmesin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir