GündemManşet

Şükrü Genç’in projesi meyvesini verdi! Sarıyer’de 25 bin dar gelirli vatandaşa 600 bin liralık ücretsiz ilaç dağıtıldı!

ilac3

_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in göreve gelir gelmez hayata geçirdiği “ücretsiz ilaç projesi” dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü. 5 yıl önce hayata geçirilen proje sayesinde bugüne kadar yaklaşık 25 bin kişiye 600 bin liralık ücretsiz ilaç dağıtıldı.

_ayrac

MERT CİN/ DERYA ERHAN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, yaklaşık 5 yıl önce hayata geçirdiği “ücretsiz ilaç projesi” sayesinde ilçe genelinde ilaç alamayacak durumdaki binlerce kişinin yüzü güldü.

25 BİN KİŞİYE 600 BİN LİRALIK İLAÇ DAĞITILDI

Sarıyer Belediyesi’nin başarılı isimlerinden Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok‘a bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projenin başında İlaç Koordinatörü Erhan Can bulunuyor. Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ali İrfan Bilboğa‘ya bağlı birimde ayrıca Eczane Kalfası Canan Deveci Taşkıran ile Hemşire Gül Eker Nas da projede görev alıyor.

Projenin başarıya ulaşmasında büyük emeği geçen İlaç Koordinatörü Erhan Can, yaptıkları çalışmalar hakkında Sarıyer Gazetesi’ne önemli açıklamalar yaptı. Can şöyle konuştu; ” Bu proje kapsamında 5 yıldır yaklaşık 25 bin kişiye 600 bin lira değerinde ücretsiz ilaç yardımı yapıldı. Yardım yapılan kişiler SSK’sı olmayan ve alım gücü bulunmayan vatandaşlardan oluşuyor. Ücretsiz olarak hastalara verilen ilaçlar arasında kalp, tansiyon, şeker, ağrı kesici gibi çeşitler başta olmak üzere yaklaşık 300 kalem farklı ilaç dağıtıldı. Büyükdere’deki Sağlık İşleri Müdürlüğü binası içinde bulunan eczanemizde, belediyemizin bütçesinden her hangi bir ek masraf çıkmadan dar gelirli insanlarımız ilaçlarını temin edebiliyor. Eczanemizdeki ilaçları, hastanelerden, ecza depolarından ve eczanelerden belediye olarak ücretsiz olarak temin ediyoruz. Yardımsever eczaneler ve duyarlı kişiler sayesinde bu ilaçları belediye olarak bağış yoluyla alıyoruz”

erhan-can1

İLAÇLARI DOKTOR REÇETESİNE GÖRE VERİYORUZ

“Ücretsiz ilaç projesinin bugüne kadar çok sayıda dar gelirli vatandaşın yüzünü güldürdüğünü” belirten Sarıyer Belediyesi İlaç Koordinatörü Erhan Can sözlerini şöyle sürdürdü; “Her önüne gelene elbette ilaç vermiyoruz. Hasta Sağlık İşleri’ne geliyor ve burada görevli doktorlarımızın kontrolünden geçiyor. Doktorlarımızın yazdığı reçeteler ışığında hastalarımıza eğer dar gelirliyse ilaçlarını hemen veriyoruz. Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Tok ve Sağlık İşleri Müdürümüz Sayın Ali İrfan Bilboğa bu projeye çok büyük önem veriyor. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte görevimizi özverili bir şekilde yaparak dar gelirli vatandaşlarımızın ilça ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyoruz”

ilac2

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler