GündemManşet Altı

SUNAY AKIN “ORUÇ TUTMAK, CEHALETİ KALDIRMAKTIR”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

sunay-akin-sariyer

_ayrac

Sarıyer Belediyesi’nin her yıl İstinye Tersane Alanı’nda düzenlediği ramazan etkinlikleri, geçtiğimiz gün gazeteci-yazar Sunay Akın’ın, “Mahya Işıkları” adlı tek kişilik gösterisiyle adeta kültür şölenine dönüştü. Ramazan geleneklerini ve tarihin bilinmeyen yanlarını ele alan Akın, anlattıklarıyla izleyicilerini bilgiyle büyüledi.

_ayrac

sunay-akin-sariyer (2)

“Oruç tutmak cehaleti kaldırmak, bilgiyi en tepeye aldırmak demektir. Bilginin ışığını yükseltip tertemiz inancımızla ışıklara doğru yolculuk yapabildiysek ne mutlu bana” şeklinde konuşan Akın, gösterisinin sonunda “ Ramazanınız hayırlı olsun, bu mübarek ay bilgi getirsin. Bilginin yolunda yürürsek o zaman sevgi, barış ve kardeşliğe ulaşırız. Barışa giden tek yol bilgidir.” diyerek Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, tüm belediye çalışanlarına ve izleyicilere teşekkür etti.

sunay-akin-sariyer (3)

Başkan Genç’ten teşekkür çiçeği

Gösteri sonunda Sunay Akın’a teşekkür çiçeği takdim eden Başkan Genç, “Ramazan’ı anlamına yakışır bir biçimde yaşamaya çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca 38 mahallede Sarıyerlilerle büyük bir aile olarak oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün de bizi yalnız bırakmadığı için Sunay Akın’a da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

sunay-akin-sariyer (4)

Boyama yaptılar

Gecenin sonunda Sunay Akın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve SARIYER OLAY Genel Koordinatörü Çiğdem Avcu ile SAGEM’ in çocuklar için kurmuş olduğu stantta boyama yaptı. Boyama yapan Akın, resmin yanı sıra bir de şiir yazdı.

sunay-akin-sariyer-mahya-isiklari-3

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler