GündemManşet

TARABYA’DA BÜYÜK TIRMANIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

tirmanma-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Türkiye’nin en büyük tırmanış yarışması TED Spor Kulübü’nün Tarabya’daki tesislerinde yapıldı. Yarışmacıların tırmanırken ter döktüğü sırada seyircilerin ise yüreği ağzına geldi. Etkinlikte tırmanış dışında ipte denge ve tırmanışları konu alan filmler de gösterildi.

tirmanma-2

20 İLDEN 160 YARIŞMACI

Tırmanış branşında şimdiye kadar Türkiye’de en yüksek katılımlı yarışma özelliği taşıyan TED Spor Kulübü’nün bu yıl ikincisini düzenlediği TED Boulder Cup Ulusal Tırmanış Yarışması, Tarabya’da düzenlendi.  Ülke çapında 20’ye yakın ilden 160 yarışmacıyı bir araya getiren TED Boulder Cup Ulusal Tırmanış Yarışması’na yarışmacılar dışında seyirciler de ilgi gösteriyor.

tirmanma-3

HEYECANLI DAKİKALAR

Gün boyu sürecek olan tırmanışların yanı sıra organizasyonda; slack line – ipte denge workshopu, çocuklar için tırmanış aktivitesi, Aeropress ile kahve hazırlama teknikleri, GoPro ile aksiyon çekimleri ve Güney Afrika’da 80 gün TED Sporcularının tırmanış kamplarını konu alan film gösterimi gibi etkinlikler de yer aldı. Tırmanış sırasında yarışmacılar ter dökerken izleyenlerin de yüreği ağzına geldi. Yarışma boyunca çok heyecanlı dakikalar yaşandı.

Ücretsiz yiyecek-içecek dağıtımının da yapıldığı etkinlik sonunda dereceye girenlere ödül ve çeşitli hediyeler verildi.

tirmanma-4

tirmanma-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir