GündemManşet

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ TOPLANTISI SARIYER’DE YAPILIYOR

Tarihi-kentler-toplantisi-sariyer-2016-1

_ayrac

Şehirlerin kültürel ve doğal dokusunun korunmasına ağırlık veren yerel politikaların hazırlanmasına öncülük eden Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 yılı ilk bölge toplantısı Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde Maslak Steigenberger Oteli’nde gerçekleşti. Toplantıya Edirne, Bursa, Samsun ve İstanbul’un pek çok belediye başkanı katılıyor.

_ayrac

Tarihi Kentler Birliği 2016 yılı ilk toplantısına birçok kentin belediye başkanının yanı sıra; Milletvekilleri, Kaymakamlar, İstanbul Valisi temcilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sanat Tarihçileri, Arkeologlar ve bir çok sivil toplum kuruluşu ve Vakıf katıldı.

Tarihi-kentler-toplantisi-sariyer-2016

Program “Sarıyer Medeniyeti” adlı tanıtım filmi ile başladı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Tarihi Kentler Birliği Bölge Toplantısının Sayın katılımcıları, birliğimizin 15 yıllık geleneği doğrultusunda sizlere hitap etmenin ve ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyorum.”

Tarihi-kentler-toplantisi-sariyer-2016-5

Başkan Genç’in konuşması ve sunumundan sonra düzenlenen ve moderatörlüğünü TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’in yaptığı  ‘’2016 Hedefleri Doğrultusunda Marmara Bölgesi TKB Üyeleri Deneyim Paylaşımları’’ adlı panele Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir,Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Edirne Belediye Başkanın Recep Gürkan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe panelist olarak katıldı.

Tarihi-kentler-toplantisi-sariyer-2016-2

Panelin arkasından verilen öğle yemeğinden sonra, Tarihi Kentler Birliği Emirgan’daki Şerifler Yalısı’nı ziyaret edecek olup; etkinlik Boğaz gezisi ile son bulacak.

Tarihi-kentler-toplantisi-sariyer-2016-4muhtarlar1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler