GündemManşet

Topbaş, ihaleyle belediyeye 351 sanatçı alacak!

topbas-ihaleyle-351-sanatci-alacak

_ayrac

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları’nda görev yapacak 351 sanatçı ve teknik eleman için ihale açtı. 19 Aralık’ta yapılacak ihaleyi kazanan şirket, sanatçıları 2017 yılı boyunca Şehir Tiyatroları’nda çalıştırabilecek.

_ayrac

ÖZEL HABER/ BEKİR BATU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün “Efendiler, mebus, vekil hatta cumhur reisi olabilirsiniz, ama sanatçı olamazsınız” sözüyle yücelttiği sanatçıları, kamu ihale kapsamına aldı. Belediye, yol, su, kavşak, kanal ve çöp işlerini nasıl ihale ediliyorsa, tiyatroda görev yapacak sanatçıların alımı işini de aynı yöntemle yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları Müdürlüğü’ne sanatçı almak için ilginç bir yola başvurdu. Belediye, 351 sanatçı ve teknik eleman alımı için “2017 Yılı Sanatçı ve Teknik Destek Hizmet Alımı” adıyla ilginç bir ihale açtı. İstenen koşullarda sanatçıları bünyesine katarak, belediyeye en düşük teklifi veren şirket ihaleyi alacak. Kamu İhale Yasası’nın 19. maddesine göre “açık ihale” yöntemiyle yapılacak olan ihaleye bütün istekliler teklif verebilecek, ancak konsorsiyumlar katılamayacak.

İHALE 19 ARALIK’TA YAPILACAK

19 Aralık 2016’da yapılacak ihalenin duyurusuna göre, alınacak personel Şehir Tiyatroları Müdürlüğü Sahneleri’nde görev yapacak. Personel, sözleşmenin imzalandığı tarihten sonra işe başlayacak 1 Ocak 2017’de işe başlayacak ve 31 Aralık 2017‘ye kadar Şehir Tiyatroları’nda çalışacak. İhale, Merter’deki İstanbul Büyükşehir Belediye İhale Salonu’nda 19 Aralık’ta saat 9.30’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir