GündemManşet

Uğur Mumcu Sarıyer’de adının verildiği parkta anıldı

Ugur-Mumcu-Sariyerde-anildi (4)

MERT CİN / SARIYER GAZETESİ 

24 Ocak 1993’de uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Basın Şehiti Araştırmacı-Gazeteci Uğur Mumcu Sarıyer’de adının verildiği parkta anıldı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığının düzenlediği anma töreni PTT Evleri’nde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşti. Uğur Mumcu’nun büstüne çelenk konulmasının ardından bir konuşma yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz şunları kaydetti; 1980 ihtilalinin karşısında olmuş ve bununla ilgili yazılar yazmış, sokaklarda gençlerin öldürülmesinin 1970’lı yıllardaki kargaşanın gençlere bir şey kazandırmadığını ve barışın hakim olması gerektiğini yazılarında dile getirmiş ve barış ortamının sağlanması hususunda elinden ne geliyorsa yapmıştır. Türkiye’de yine hayali ihracatı yolsuzluğu ilk olarak gündeme getiren bir gazeteciydi devamında öldürülmesinden birkaç ay önce PKK ile Kürt Sorunu’nun ayrı değerlendirilmesi gerektiği ile ilgili bir araştırma yaparken katledilmiştir. Bununda bir çok önemi vardır geldiğimiz koşullarda Barışın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz” 

Ugur-Mumcu-Sariyerde-anildi (2)

Gazeteciler yemekte buluştu

Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen anma töreninin ardından Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gazetecilerle sohbet yemeğinde bir araya gelen Mehmet Deniz yaptığı konuşmada Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma değinirken biran önce barış ortamının tekrar sağlanmasını istediklerini dile getiren Mehmet Deniz ”7 Haziran’dan önce hiç bir sorun yokken 7 Haziran’dan sonra ne oldu da Güneydoğu’da akmayan kan birden bire yeniden akmaya başladı. Sarıyerli bir üsteğmen kardeşimiz dün şehit oldu. Ancak her Kürt kardeşimiz terörist değildir. Teröristle, orada yaşayan Kürt kardeşlerimizi ayırmak zorundayız.” dedi.

Ugur-Mumcu-Sariyerde-anildi (1)Ugur-Mumcu-Sariyerde-anildi (5)Ugur-Mumcu-Sariyerde-anildi (3)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler