GündemManşet

ÜNLÜ OYUNCU ERDAL TOSUN’A ÇARPAN KİŞİ BELLİ OLDU; “BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ HARİTA MÜDÜRÜ’NÜN ŞOFÖRÜ”

erdal-tosun1_ayracSarıyer Maslak’ta yağışlı havada meydana gelen trafik kazasında oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti. Tosun’a çarpan kişinin kim olduğu ortaya çıktı. Bu kişi; Beşiktaş Belediyesi Harita ve Planlama Müdürü D. Endertopçuoğlu’nun şoförü Nihat Saki…

_ayrac

KAZAYA SEBEP OLAN KİŞİ BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ÇALIŞANI

Beşiktaş Belediyesi Harita ve Planlama Müdürü D. Endertopçuoğlu’nun şoförü Nihat Saki, Okmeydanı’na planlama müdürünü almaya giderken Erdal Tosun’un aracı ile çarpıştı. Meydana gelen kazada Erdal Tosun hayatını kaybetti. Kazadan yaralı kurtulan Saki, Okmeydanı Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

ARACIN TAVANI ÇÖKTÜ

Düşmenin etkisiyle Erdal Tosun’un kullandığı otomobilin tavan kısmı çöktü. Tavanı çöken otomobilin içerisinde Erdal Tosun sıkıştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri orta refüje çarparak takla atan sürücüyü otomobil içerisinden çıkartarak sağlık ekiplerine teslim etti. Kaza sonrası acı haberi alan İlknur Tosun, kızı Zeynep Kiraz Tosun ve yakınları gözyaşları içinde hastaneye koştu.

ŞÜKRÜ GENÇ TAZİYE ÇADIRI KURDURDU

erdal-tosun-taziyeevi5

Öte yandan ünlü oyuncunun yıllardır Büyükdere’de Mühendis Şevket Sokak’ta yaşadığı ve mahallenin sevilen isimlerinden birisi olduğu ortaya çıktı. Tosun’un ölümü Büyükdere’deki komşularını da üzüntüye boğdu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatı üzerine Tosun’un evinin önünde taziye çadırı kuruldu ve belediye ekipleri taziyeye gelen vatandaşlara soğuk havada ısınmaları için ikramlarda bulunmaya başladı. Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı da ünlü oyuncu için taziye mesajı yayınladı.

BABASI DA KAZADA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Erdal Tosun’un babası Necdet Tosun Almanya’ya gittiğinde geçirdiği bir trafik kazası sonrası ağır yaralanmıştı. Tosun İstanbul’a getirildikten 13 gün sonra, 10 Mayıs 1975’te hayatı kaybetmişti.

Erdal Tosun’un kardeşi unutulmaz karakter Tombalak’ı canlandıran tiyatro sanatçısı Gürdal Tosun ise 2000 yılında yaşadığı sağlık problemi yüzünden hayatını kaybetmişti.

KARDEŞİ GÜRDAL TOSUN DA GENÇ YAŞTA YAŞIMI YİTİRMİŞTİ

Erdal Tosun’un kardeşi Gürdal Tosun da 2000 yılında henüz 33 yaşında yaşamını kaybetmişti. Gürdal Tosun’un bağırsaklara giden damarların tıkanıklığı sebebiyle vefat ettiği açıklanmıştı. Gürdal Tosun’un yaşamını kaybettiği sırada İki kardeş de Bir Demet Tiyatro dizisinde rol alıyordu.

erdal-tosun-taziye-evi1erdal-tosun-taziye-evi2

erdal-tosun-cenaze-evi6

erdal-tosun-sariyer-de-hayatini-kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir