GündemManşet

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SAHİPSİZ KÖPEK AÇIKLAMASI

sariyer-veteriner-muduru-hulya-cebeci-sariyer-olay-a-konustu

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi, “Sarıyer Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa köpek topluyor” iddialarına yanıt verdi. Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yaptığı açıklamada, küpesiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve sağlık kontrolünün ardından adreslere bırakıldığını söyledi.

Sarıyer’de son günlerde “Sarıyer Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa köpek topluyor” şeklindeki iddialar ve “Hayvanlar öldürülüyor” söylentileri yayılmaya başladı. Bu iddialar üzerine Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü harekete geçti.

sariyer-veteriner-muduru-hulya-cebeci-sariyer-olay-a-konustu

ADRESLERE GERİ BIRAKILIYOR

Yapılan araştırma sonucunda konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Başında Hülya Cebeci‘nin bulunduğu Veteriner İşleri Müdürlüğü yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını, bu iddiaların Kısırkaya Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan iyileştirme çalışmalarını engelleme girişimi olarak gördüklerini belirtti. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, bölgemize dışarıdan çok sayıda köpek bırakıldığı, küpesiz (çipsiz) sokak hayvanlarının kısırlaştırılarak ve sağlık kontrolünden geçirilerek alındıkları adreslere bırakıldığı ifade edildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü, gerek diğer ilçelerden, gerekse bazı hayvan severlerin iyi niyetli olarak getirip bıraktıkları hayvanlar ile bu hayvanların yavrulamaları sonucu ilçe bazında hayvan popülasyonunda oluşan yoğun artışın önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma yapılması ihtiyacı doğduğunu belirtti.

veteriner-isleri-mudurlugu

PROTOKOL İMZALANDI

Sarıyer genelinde ki hayvan severlerin bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Veteriner İşleri Müdürlüğü, gerek kısırlaştırma çalışmaları, gerekse hayvan popülasyonunun önüne geçmek için yapılan çalışmalarda hayvan severlerin desteğini beklediklerini belirtirken, yapılacak kısırlaştırma çalışması organizasyonu çerçevesinde kendi bölgelerindeki kısırlaştırılmış, ancak küpesiz olan hayvanların küpeleme işlemi için Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayarak, yerinde küpeleme çalışması yapılması hususunda yardımcı olmalarını istediklerini açıkladılar.

Sarıyer Belediyesi, Kısırkaya’da bulunan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan hayvanların tedavi ve bakımları için daha sağlıklı bir ortam yaratabilmek adına revizyon çalışması yapmaya başladılar. Bu süreçte hayvanların sağlıklı barındırılabilmesi için Büyükşehir Belediyesi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi ile bir yıllık protokol imzaladı. Bu protokol çerçevesinde tahsis edilen tedavi ünitesinde Sarıyer Belediyesi’ne bağlı bir veteriner hekim ve iki temizlik personeli ile oradaki çalışmalarımızı devam ettiriyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler