GündemManşet

Yaklaşık 10 gündür sokak lambaları yanmayan Emirgan Koza Sokak’ta vatandaşlar akşamları sokağa çıkamaz oldu!

emirgan-koza-sokak1-1

_ayracBEDAŞ’ın özelleştirilmesinden sonra İstanbul’da başlayan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Emirgan Koza Sokak’ta yaşayan vatandaşlar da, yaklaşık 10 gündür sokak lambalarının yanmadığını belirterek “Karanlık yüzünden akşamları sokağa çıkmaz olduk. BEDAŞ’ı bir an önce sorunu çözmeye çağırıyoruz” diye konuştular.

_ayrac

ÖZEL HABER/ MERT CİN

Sarıyer Gazetesi’ne bu konuda bilgi veren vatandaşlar, sokak lambalarının yanmaması yüzünden insanların geceleri tedirgin olduğunu ve mahallede huzursuzluk yaşandığına dikkat çekti.

Koza Sokak’ta başlayan arızadan sonra hemen 186’yı arayarak durumu BEDAŞ yetkililerine bildirdiğini söyleyen sokak sakinlerinden Emine Ertetik, her telefon açtıklarında kendilerine kaydın alındığının söylendiğini ancak buna rağmen günlerdir soruna çözüm bulunmadığını dile getirdi.

İNSANLAR SOKAĞA ÇIKMAYA KORKUYOR!

Mahalle muhtarına da durumu ilettiklerini ve muhtarın da bu konuda BEDAŞ’ı bilgilendirdiğini belirten Ertetik; “Elektrik faturasını 2 gün geç ödeseniz hemen kesmeye geliyorlar, ancak sokakta 10 gündür elektrik yok kimsenin umurunda değil. Emirgan Koza Sokak’ta yaşayan vatandaşlar olarak geceleri tedirgin oluyoruz, sokağa çıkmaya korkuyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir