GündemManşet

YANDAŞ SABAH’TAN CHP’Lİ ŞÜKRÜ GENÇ HABERİNE SANSÜR!

sabah-gazetesi-sariyer-belediyesi-haberini-kaldirdi

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Hükümetin en ateşli savunucularından yandaş SABAH gazetesi, CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne ve Başkan Şükrü Genç’e ilginç bir sansür uyguladı. 4 gün önce gazetenin resmi internet sitesinde “Sarıyer Belediyesi’nden milyon dolarlık proje” başlığıyla yayınlanan ve belediyenin Pınar Mahallesi’nde yaptığı yeni hizmet binasını anlatan haber, siteden sürpriz bir şekilde sessiz sedasız kaldırıldı. Bugüne kadar CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında pek çok olumsuz haber yapmasıyla dikkat çeken SABAH, belki de belediye hakkında yayınladığı ilk pozitif haberi de sitesinden kaldırarak basın tarihinde ilginç bir skandala imza atmış oldu.

SANSÜRÜN TEKNİK ADI: “SAYFA BULUNAMADI”

googel arama motorunda giriş kısmı kayıtlı olan haberin orjinal halini siteden okumak isteyen vatandaşlar gazetenin ilgili linkini tıkladığında “SAYFA BULUNAMADI! Girmek istediğiniz sayfa taşınmış veya adı değiştirilmiş olabilir” yazısıyla karşılaşıyor. Teknik anlamda söz konusu haberin silindiği ya da kaldırıldığı anlamına gelen bu yazı, gazetecilik tarihi açısından da hayret verici bir olay olarak kayıtlara geçti. Oysa gazetenin internet sitesindeki diğer tüm bölümlerin sorunsuz ve akıcı bir şekilde çalıştığı gözlendi.

ANKARA’DAN MI ARANDI, AKP’Lİ BELEDİYE Mİ SANILDI?

Sabah’ın söz konusu haberi “Yazıişleri ya da Ankara’dan gelen bir telefonla mı kaldırdığı yoksa Sarıyer Belediyesi’nin AK Partili bir belediye olduğunu sanarak kazara mı bu haberi yayınladığı” merak konusu oldu. Ayrıca bu haberin sitede yayınlanmasından dolayı gazetede haberi yazan muhabir ya da internet sitesinde haberi kullanan teknik personele her hangi bir cezanın kesilip kesilmediği öğrenilemedi.

İŞTE SABAH’IN SANSÜR KOYDUĞU HABERDEKİ BELEDİYE BİNASI

sariyer-belediyesi-yeni-hizmet-binasi

_ayrac

ARAMA MOTORU GOOGLE’DEKİ HABERİN ANONSU BÖYLEYDİ

sabah-gazetesi-nden-sariyer-belediyesi-ne-sansur3 

_ayrac

HABERİN ORJİNALİNİ GÖRMEK İSTEYENLER BU YAZIYLA KARŞILAŞIYOR  sabah-gazetesi-sariyer-belediyesine-sansur-koydu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir