Kültür-SanatManşet

SARIYER’DE KUKLA FESTİVALİ

kukla-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

 

Uluslararası Kukla Festivali’nde Sarıyer Belediye Tiyatrosu, Singapur’un “Singapur Sokakları” ve Yunanistan’ın “İpli Müzikal” isimli oyunlarını Sarıyerlilerle buluşturdu.

Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Singapur, Yunanistan ve Türkiye’den katılan gruplarla gerçekleşen 19. Uluslararası Kukla Festivali’nin bir ayağı da Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleşti.

kukla-2

KEYİFLİ ANLAR YAŞANDI

Festival kapsamında Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu, çok önemli bir etkinliğe imza attı.  Singapur ve Yunanistan gruplarının sergilediği iki oyunu Sarıyerlilerle buluşturdu. Singapurlu, Puppets and Mascots Specialists grubunun “Singapur Sokakları” adlı kukla oyununu ve Yunanistan’dan gelen Antamapantahou ekibinin “İpli Müzikal” oyununu Sarıyerli öğrenciler bir arada izledi.

kukla-3

Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut, “Biz Sarıyer’de Mahallelerde Tiyatro Şenliği, Sarıyer TiyatrOda (Tiyatro Oda) Şenliği gibi çeşitli projeler üretiyorduk.  Şimdi de, bir projenin içine dâhil olduk. 19. Uluslararası Kukla Festivali ile Sarıyer halkını buluşturduğumuz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Sarıyer’in çeşitli okullarından gelen öğrenciler, oyun süresince keyifli anlar yaşadılar.

kukla-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir