Kültür-SanatManşet

Dünyanın ve Türkiye´nin ilk Astroloji Festivali 3 gün boyunca Maslak´ta

fal-astroloji

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Dünyanın ve Türkiye’nin ilk Astroloji Festivali ‘Astrofun Fest’ 3 gün boyunca Maslak’ta bulunan Uniq İstanbul’da meraklıları ile buluşacak. Türkiye’den ve dünyadan 35 astrologun bir araya geldiği Maslak’taki Astroloji festivalinde seminerler, workshoplar, söyleşiler yer alıyor. Konuyla ilgilenenler kitap standlarının yanı sıra, Astro Müze ve Astro Kütüphane de hayatlarına yön verecek ipuçları bulabilirler.

FESTİVALE GİRİŞ ÜCRETSİZ

Asude Argun, Aleksandar Imsiragic, Binnur Zaimler, Devrim Dölen, Devrim Yılmazer, Dinçer Güner, Filiz Özkol, Hakan Kırkoğlu, Hande Kazanova, Lea Imsiragic, Nadiya Shah, Öner Döşer, Yasemin Boran gibi isimlerin yer aldığı festivale giriş ücretsiz. 25-26-27 Kasım tarihleri arasında dzüenlenecek festivaldeki seminerler, workshop ve astroloji seansları için biletler Tixbox www.tixbox.com.tr ve Uniq’teki Tixbox gişelerinden temin edilebilir. Söyleşilerin 30 TL, seminerlerin 50 ila 100 TL arasında değiştiği festivalde yüz yüze Danışma Seansları 100 TL, workshoplar ise 200 ila 500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

“2017’TE BORÇ ALTINA GİRMEYİN”

Festivale katılan isimlerden Astroloji uzmanı yazar Hande Kazanova, ‘Astrofun Fest’in dünyada ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen bir festival olduğuna dikkat çekerek, “Astrolojiye ilgi son yıllarda ciddi anlamda artış gösterdi. Çünkü insanlar hem kendilerini hem de etraflarındaki olayları anlamlandırmak istiyorlar. Çok güzel bir içerik hazırladık” şeklinde konuştu. Çocuk astrolojisi üzerinde çalıştığını ve Cumartesi günü anne ve çocuklara yönelik bir çalışma yapacağını söyleyen Kazanova, 2017 yılında atılacak ekonomik adımlara ilişkin uyardı. Kazanova “Bu sene ekonomik anlamda çalkantılara açık bir dönemde olacağız. Mümkün olduğu kadar açılmamaya, özellikle 2017’nin Şubat ve Mart ayı dönemlerinde çok ciddi borç altına girmemeye özen göstersinler. Aralık ayında da inişlerimiz çıkışlarımız olabilir” diye konuştu.

“KAPİTALİZM YAVAŞ YAVAŞ ÇÖKMEYE BAŞLIYOR”

2017 yılının önemli bir sene olduğuna işaret eden Astrolog Dinçer Güner festivale katılan vatandaşların hayatlarındaki birçok soruya ilişkin tüyo alabileceklerini söyledi. Güner, 2017 yılına dair şunları söyledi: “Kapitalizmin yavaş yavaş çökmeye başladığının ayak seslerini duymaya başlayacağız. Amerika güç kaybetmeye başlıyor, Japonya, Çin güç kazanmaya başlıyor. 2017’de gerçekleşecek olan kova, aslan burcundaki güneş ve ay tutulmaları, yöneticilerin, dünyadaki ve Türkiye’deki liderlerin daha baskıcı bir yönetim şekline gideceğini gösteriyor. Ama diğer taraftan Kova burcundaki tutulmalarla birlikte halkın özgürlük için daha fazla çığlık atacağını, meydanlara döküleceğini, insanların özgürlüklerine sahip çıkmak için daha fazla harekete geçeceğini gösteriyor”.

“DOĞUM HARİTASINA GÖRE ÇOCUĞUN KARİYERİNİ TAYİN EDEBİLİYORUZ”

Astrolog Sare Palaska ise çocukların doğum haritaları üzerinden kabiliyetleri hakkında fikir sahibi olabildiklerini belirterek, “Gökyüzünün doğduğumuz andaki fotoğrafını, koordinatlarını okuyoruz. O koordinatları doğru okuyabilirsek, neye yeteneğimiz var, hangi konulardan kazanç sağlayabiliriz, kariyerimiz nasıl olmalı, hangi okullarda okumalı potansiyel olarak görüyoruz” dedi. Bugğn doğan çocukların geleceğine ilişkin Palaska, “Bugün doğan yay burcu çocuk, uluslararası ilişkiler, yabancı dillere yönelik konular, televizyon, yayın, yüksek mahkeme ve İngilizce eğitmenliği gibi konulara daha yatkın olacaklardır” örneğini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir