Kültür-SanatManşet

“Yenikapı Giresun Günleri”ne 2 milyon ziyaretçi bekleniyor

giresun

_ayrac

Bütün hazırlıkların titizlikle yapıldığı Yenikapı Giresun Günleri için geri sayım ve heyecanı başladı. 20-21-22-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak dev buluşmaya 2 milyon kişinin katılması bekleniyor.

_ayrac

HABER: SADİ TOYGAR

Giresun Federasyonu’nun yerel değerleri unutturmamak ve bu değerleri kent kültürüne entegre etmek amacıyla, bir milyona yakın Giresunlu’nun yaşadığı İstanbul’da dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutup, memleketlerine olan hasretlerini gidermeyi hedefleyerek 10 yıldır Feshane’de düzenlediği ‘’Giresun Günleri’’ 20-21-22-23 Ekim tarihlerinde ilk defa Yenikapı etkinlik alanında yapılacak ve Giresun rüzgarı esecek.

HAZIRLIKLAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Giresun’a özgün kültürel özelliklerini ön planda tutularak hazırlanan konsepti ile Yenikapı Giresun günlerine 4 günde 2 milyon ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Türkiye ilk defa yöresel anlamda etkinlik düzenleyerek Farkındalıkları ile adından her daim söz ettiren Giresun Federasyonu 10. Giresun Tanıtım Günleri için Dev Yenikapı etkinlik alanında Giresun’a özgün konsept hazırlığı ve ilginç stant hazırlıkları yapıyor.

“Giresun Gabuğunu Gırdı” sloganı ile Yenikapı Giresun tanıtım günlerinde; toplam kullanım alanı: 65.000 metrekare, 176 adet 3*3 boyutunda ticari stand, 34 adet 5*5 boyutunda ticari stant, 500 metre karelik panel ve sergi çadırı, 2.200 araç kapasitesi ile otopark, iki adet büyük çadır 3.500 metrekare dev çadır içinde ticari alan, 3.600 metrekare dev çadır içinde sosyal ve kültürel alan, Giresun’daymış hissi verilerek kurulacak dolgu takas ahşap Giresun Evi, 400 metrekare kapalı sosyal alan, mescit, çocuk oyun alanları, 15 Temmuz şehitlik bölümü, ve köşesi, 3 adet LED ekran, toplam 103 tane görevli personel ile ücretli olan WC ve otopark hizmetleri ve çadırın dışındaki dış mekanlarda kemençe ve davul zurna eşliğinde 4 gün oynanacak horonların yanı sıra yöresel ürünlerin sergileneceği stantlar, yerel sanatçıların konser vereceği alanlar, Giresun kültürel ve tarihsel zenginliklerini tanıtan broşür ve kitapçıklar ve Giresun yemeklerinin olacağı yemek ikramları bölümünde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Ulaşımın Marmaray, metro ve otobüsler ile sağlanacağı Yenikapı Giresun Günleri, 4 gün boyunca Giresunlular ile İstanbul halkının ilgisine maruz kalacağı ve 2 milyon civarında ziyaretçinin gelmesinin beklendiği belirtiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir