ManşetSektörel

ÖZEL DERS ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? ELİPS AKADEMİ EĞİTİM KOÇLARI AÇIKLADI !!!

özel ders alınırken nelere dikkat edilmeli

*NEDEN ÖZEL DERS ?

Son yıllarda YGS-LYS ve TEOG gibi sınavlarda büyük bir rekabet ortamı oluştuğu için öğrenciler okulda verilen eğitime takviye olarak dershaneye gitmekte (şu an ki adı ile Özel Öğretim Kurumları) ve özel ders almaya yönelmektedirler. Öğrenciler okul ders notunu yükseltmek içinde özellikle yazılılardan önce  özel dersi tercih etmektedirler. Dershanelerin daha çok öğrenci almak için rekabete girmeleri ve  kalite standartlarını düşürmeleri sonucunda öğrenciler istedikleri verimi alamamış ,ilgi ve alaka sadece derece sınıflarına yöneldiği için büyük bir memnuniyetsizlik oluşmuştur. Dolayısı ile öğrenciler kendileri ile birebir ilgilenilen özel ders sistemine yönelmişlerdir.

*ÖZEL DERSİ KİMLER VEREBİLİR ?

Maalesef bununla ilgili herhangi bir kalite standartı söz konusu değildir. Bu yüzden sınava hazırlık sürecinden geçmiş, yeni üniversiteden mezun olmuş, hatta henüz okudukları üniversiteden mezun bile olmamış öğrenciler para kazanmak için özel ders vermektedirler. Oysa ki özel ders neredeyse her yıl güncellenen müfredata hakim, formasyonu olan, alanında kendini ispatlamış, tecrübeli ve güvenilir branş öğretmenlerinden alınmalıdır.

 

*ÖZEL DERS ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Herhangi bir branşta eksiği olan öğrenci ,ders alacağı öğretmeni seçerken öğretmenin bilgisini ve tecrübesini sınayamaz ve bu iş için uygun olup olmadığını da bilemez. Belli referanslara ve öğretmenin ders verme tecrübelerini anlatmasına dayanarak karar vermeye çalışır. Öğretmenin ders verme becerilerini öğrenciler kısa sürede anlayamaz , böylece hem çok değerli olan zamanlarını hem de  maddiyatlarını boşa harcamış olabilirler. Özel ders, öğrencilerin ve velilerin gerektiği zaman hesap sorabilecekleri kendilerini ispatlamış kurumsal kimliği olan profesyonel kişi ve kurumlardan alınmalıdır. Unutmamak gerekir ki; bir öğretmen branşında iyi olmak için yıllarını verir. Branşı ile ilgili tüm kaynakları tarar ve kendi sorularını yazar. Aynı anda birkaç farklı branşta ders veren öğretmenlerden kaçınmak gerekir.

elips kamp

*NEDEN ELİPS AKADEMİ?

-Elips Akademi Özel Ders ve Koçluk Merkezinde alanında uzman, formasyonlu, uzun yıllar dershane tecrübesi olan ,birinciler çıkarmış dershane öğretmenlerinden ders alırsınız.

-Eğitim koçlarımız uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalı gerçek profesyonellerdir.

-Elips Akademi kurumsal kimliği ile her zaman öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında yer alır.

-Elips Akademi’de eğitim memnuniyet esasına dayanır ve %100 memnuniyet garantisi vardır.

 

*İYİ BİR DERS NASIL PLANLANIR ? KİŞİYE ÖZEL SORU BANKASI NASIL HAZIRLANIR?

İyi bir öğretmen , öğrencinin eksikliklerini ve bu eksikliklerin kaç özel derste giderileceğini belirler. Genel ders planlaması yapar ve bunu öğrencisi ile paylaşır, ödev verir ve takibini yapar.

Elips Akademi’de özel Check Up programı ile öğrencilerin eksiklikleri belirlenir. Bu program kapsamında öğrencilere birtakım ölçme testleri uygulanır. Uygulanan testlerin sonuçları değerlendirilir ve sonuçlar Elips Akademiye özel Check Up sistemi ile detaylı analize dönüştürülür. Öğrencilerin her branş ve her konudaki başarısı yüzde olarak hesaplanır. Bu sistem ile eksik konulara göre ders çalışma programı hazırlanır. Elips Akademi Ders Takip Sistemi ile alınan analiz raporlarına göre haftalık ödevlendirme yapılıp eksik konular giderilir. Check Up programının sonuçlarına göre öğrencilerin eksik konularını içeren Kişiye Özel Soru Bankası hazırlanır.

*ELİPS AKADEMİ’DE HANGİ DERSLERDEN ÖZEL DERS ALINABİLİR?

Elips Akademi’de tüm branşlarda özel ders verilmektedir. Öğrenciler her branş için alanında uzman öğretmenlerden ders alırlar. Ayrıca merkezimizde eğitim koçluğu,3 ve 5 kişilik gruplarda YGS-LYS ve TEOG sınavlarına hazırlık, İngilizce eğitimi, yurt dışı eğitim danışmanlıkları da verilmektedir.

 

İLETİŞİM

TEL:    0212-218-66-98

WEB:  www.elipsakademi.com

Adres: Merkez Mah. Sarıyer Deresi Sok. No: 17 Sarıyer /İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir