ManşetSektörel

SARIYER’DE BALIK SEVENLERİN TERCİHİ AGROS RESTAURANT

 agros-8

SARIYER OLAY/ NEVRA YERLİKAYA

Sarıyer Büyükdere’de geçtiğimiz aylarda hizmete giren AGROS Restaurant, muhteşem lezzetleri ve boğaz manzarasıyla büyük beğeni topluyor. Rum lezzetlerini Sarıyer’e taşıyan mekan, Greek ve Latin müzikleriyle müşterilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

İstanbul’un incisi Sarıyer, damak tadını önemseyen İstanbulluların uğrak yerlerinin başında geliyor. Sarıyer’in işlek caddelerinden olan Büyükdere Mahallesi’ndeki lezzeti manzarayla birleştiren mekanlardan oluşuyor. Eskiden Türklerin ve Rumların yoğun olarak yaşadığı Büyükdere’de Rumlar bir zaman sonra Yunanistan’a göç etti fakat Rum kültürü yaşamaya devam etti. Eğlenceyi lezzetli yemeklerle birleştiren Rum yemek kültürü birçok işletme tarafından farklı konseptlerde yaşatılıyor. Bu işletmelerin başında Agros Balık Restaurant geliyor.

Yaklaşık 3 ay önce açılan Agros Restaurant, ismini Büyükdere’den alıyor. Büyükdere’nin antik çağ ismi  olan Agros, güzel çayır ve derin körfez anlamına geliyor.

agros-7

BOĞAZ VE LEZİZ YEMEKLER

Büyükdere’de açılan Agros Balık Restaurant, İstanbullulara boğazın eşsiz manzarasında yemek yeme keyfi yaşatıyor.  Yunan mutfağından başta balık olmak üzere ızgara çeşitleri, salata, sıcak ve soğuk mezeleriyle hizmet veren Agros, keyifli yemeklerin ve organizasyonların iddialı adresi olma yolunda. Agros’ta boğaz manzarasına karşı leziz yemekler yiyenler Grek ve Latin müzik ile eğleniyor.

Asıl mesleği doktorluk olan Ahmet Kartalkanat’ın işlettiği Agros Balık Restaurant, kısa zamanda müdavimler oluşturmayı başardı. İstanbul’un çeşitli bölgelerinden insanların tercih ettiği mekan olmayı başaran Agros, güler yüzlü personeli ve hijyene verdiği önemle de göz önünde. Rum meyhanesi formatında hizmet veren mekanın dekoru da mavi ve beyaz renginden oluşuyor.  Kapalı ve açık alandan oluşan Agros, 200 kişilik kapasiteye sahip. Mekanın mutfağında 5 kişi çalışırken salonda da 10 çalışan bulunuyor.

agros-4

GENİŞ MÜŞTERİ PORTFÖYÜ 

Büyükdere’de kaliteli bir mekan ihtiyacı duyduklarını ve bu amaçla Agros’u açtıklarını belirten Ahmet Kartalkanat, kısa zamanda geniş müşteri portföyü oluşturduklarını belirterek, “Sarıyer, İstanbul’un en güzel boğaz ilçesi. Rumlara ve Ermenilere ev sahipliği yapmış olan Büyükdere hem doğal güzelliği hem de tarihi ile göz önünde. Böyle bir lokasyonda İstanbulluların hem eğleneceği hem de kaliteli hizmet alıp leziz yemekler yiyeceği mekana ihtiyaç vardı. Mekan işletme fikrim bu ihtiyaçtan doğdu. 3 ay önce açılan Agros kısa zaman içinde çok sevildi” diye konuştu.

agros-5

RUM YEMEK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR

Agros’a gelen her ziyaretçinin hem karınlarının hem de kalplerinin doyduğunu ifade eden Kartalkanat, “Agros’u rakiplerinden ayıran en büyük özellik Rum mutfağını ve kültürünü yaşatması. Greek salata, peynirli salata ve yeşil salata, balık ve ızgara çeşitlerinden birçok seçenek sunuyoruz. Ana yemekler, ara sıcaklar, tatlılar, içki, sıcak ve soğuk mezeler misafirlerimizi bekliyor. İnsanlar aileleriyle ve dostlarıyla buraya gelip muhteşem saatler geçiriyor. Hem yemek yiyen hem de sanatçılarımızın müzik dinletisiyle eğlenen misafirlerimiz buradan mutlu ayrılıyor. Onları mutlu olarak uğurlamak bizi de mutlu ediyor” diye konuştu.

agros-3

USTA ELLERDEN LEZZETLER

Agros Balık Restaurant, Büyükdere’deki hafızalardan silinmeyen eski zaman restoranlarını aratmıyor. Restoranın mutfağı, uzun zamandır mesleğin içinde olan ustalardan oluşuyor. Yemek, salata ve meze konusunda hünerini konuşturan ustalar da Agros’un ününe ün katıyor.  Agros tam anlamıyla boğazı masalara getiriyor hem göze hitap ediyor hem de insanları farklı lezzetlerle tanıştırıyor.

Büyükdere Mahallesi

Çayırbaşı Caddesi

No: 172 

0212 271 65 72

agros-1

agros-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir