ManşetSiyaset

CHP’Lİ DİDEM ENGİN’DEN BAŞBAKAN’A “BAŞKANLIK” TEPKİSİ!

didem-engin-akp-yi-uyardi

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Başbakan Binali Yıldırım tarafından AKP İstanbul Danışma Meclisi’nde söylenen “Başkanlık gelmezse Türkiye’nin bölünme riski var” sözüne sert tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, “Bu sözler 14 yıldır ülkemizi kesintisiz tek başına yöneten AKP iktidarının ülkemizi hangi noktaya getirdiğinin acı bir itirafıdır” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Didem Engin, AKP İstanbul Danışma Meclisi’nde konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım’ın “Başkanlık gelmezse Türkiye’nin bölünme riski var” sözlerine yönelik “93 yıldır parlamenter sistemle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar bölünme riski taşımadı. Ancak bugün AKP Hükümeti’nin Başbakanı bölünme riskinden bahsediyor” dedi.

PADİŞAHLIK TEHDİDİNİ BIRAKIN

“7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemize zorla bir seçim daha yaşatıp, huzur istiyorsanız oyunuzu bize verin diyerek iktidar olanlar, şimdi de parlamenter sistemi yok etmek için bölünme tehdidiyle halkımıza yeni bir şantaj yapmaktalar” diyerek Hükümet’in tutumunu eleştiren Didem Engin, “AKP’nin hayalini kurduğu padişahlık sisteminin bölünme tehdidi ile kullanılması, tehlikelidir ve ateşle oynamadır” diyerek Hükümet’e uyarıda bulundu.

Başbakan’ın sözlerini “Sayın Başbakan’ın bu sözleri 14 yıldır ülkemizi kesintisiz tek başına yöneten AKP iktidarının ülkemizi hangi noktaya getirdiğinin acı bir itirafıdır” diyerek eleştiren Didem Engin, “HALKIMIZ BU TEHDİTLERE ASLA BOYUN EĞMEYECEKTİR!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir