ManşetSpor

Galatasaray 3 – 1 Sarıyer Belediyesi

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

galatasaray3

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin beşinci haftasında, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Sarıyer Belediyesi ile karşılaştı. Çok çekişmeli geçen mücadeleye Güldeniz’in servis sayısı ile başladık. Teknik molasına 8-5 önde girdiğimiz sette, daha yüksek servis karşılama yüzdesine sahip takım olduk. Hücum düzenini bozduğumuz Sarıyer Belediyesi karşısında, ikinci teknik molaya 16-12 önde girdik. Seti 25-19 kazandık.

Sarıyer Belediyesi ikinci sete pasörleri Arelya’nın servis turu ile çok iyi başladı. Servis karşılamada yaşadığımız sıkıntıyla ilk teknik molaya 0-8 geride girdik. Centoni’nin hücum sayısıyla rakibimizin serisini durdurduk. Farkı azaltmaya başladık; ikinci teknik molaya 11-16 geride girdik. Setin son bölümünde, oyuna giren Nursevil’in iki de ace aldığı servis turunda durumu 17-19 yaptık. Israrlı defans yapan Sarıyer Belediyesi seti 20-25 kazandı. Setlerde durum 1-1 oldu.

galatasaray1

Üçüncü sete daha iyi başladık (4-1). Birinci teknik molaya Centoni’nin tekli blok sayısıyla 8-7 önde girdik. Gamze ve Jack’in üst üste gelen blok sayılarıyla seti 11-8’e taşıdık. Köşelerden hücumda etkili olmaya başladık; Sarıyer Belediyesi mola aldı (14-9). İkinci teknik molaya Jack’in bir de ace aldığı servis turunda, Gamze’nin plasesiyle 16-9 önde girdik. Sarıyer Belediyesi ısrarlı ve iyi defansla sette kalmayı başardı. Setin son bölümünde blokta fark yarattık. Seti 25-20 kazandık ve 2-1 öne geçtik.

Sarıyer Belediyesi dördüncü sete iyi başladı. İlk sayılarda yaptığımız hatalarla avantaj kazanan Sarıyer, setin birinci teknik molasına 5-8 önde girdi. Setin ikinci bölümü uzun ralliler ve zorlu defanslarla ilerledi. İkinci teknik molaya 15-16 geride girdik. Teknik moladan Centoni’nin hücumuyla döndük. Aslı’nın plasesi ile 20-19 öne geçtik. Jack’in blok sayısı ile maç sonuna geldik (24-20). Seti 25-21, maçı 3-1 kazandık.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi altıncı hafta maçlarında deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak.

Galatasaray: Centoni (34), Aslı (10), Leys (10), Jack (8), Seda (4), Güldeniz (3), Gamze (3), Nursevil (2), Ada (1), Ruseva (1), Nihan (L), Işıl (L)

Sarıyer Belediyesi: Nicole (20), Eva (13), Esra (9), Alexis (8), Selin (6), Arelya (2), Melike (1), Rida (-), Miniriye (-), Zülfiye (-), Sinem (L), Funda (L)

FOTOĞRAFLAR: Salim Tolan

galatasaray.org

galatarasay2

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler