Arşiv

Sarıyer Belediyesi’nden ‘Hafriyat terörü’ ile ilgili açıklama

Son dönemde artan kaçak hafriyat dökülmesine yönelik Sarıyer Belediyesi bir açıklama yaptı. Açıklamada Vatandaşları kaçak döküm yapan kamyon plakalarını alarak belediye, polis, zabıta ve jandarma ile paylaşmaya davet ediyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

Sarıyer Belediyesi Hafriyat dökümü sorununa ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Sarıyer’in en büyük sorunlarından olan ve tüm çalışmalara rağmen önüne geçilemeyen hafriyat terörü sürüyor. Daha önce Kilyos sahillerini mesken tutarak denizleri kullanılmaz hale getirdi hafriyatçılar şimdi de yol kenarları, ormanlık araziler ve ıssız mahalle aralarını kullanıyor. Hafriyat döküm ücreti ödemek istemeyen işgüzarlar, çözümü gece yarıları bahsi geçen bölgelere atıkları dökmekte buluyor. Bu sayede belediye ekipleri tarafından yol kenarlarında biriken hafriyat atıkları da ücretsiz olarak toplanmış oluyor.

KAMYON PLAKALARINI YETKİLİ MERCİLERLE İLE PAYLAŞMAYA, DAVET EDİYORUZ

Hem çevre kirliliği hem de trafikte tehlike oluşturan bu durum nedeniyle Sarıyer Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Ancak tüm vatandaşlarımızı da konu ile ilgili olarak duyarlı olmaya, döküm yapan kamyon plakalarını alarak belediye, polis, zabıta ve jandarma ile paylaşmaya, arazi sahiplerini de özel mülklerinin etrafını barikatla çevirerek önlem almaya davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir