EğitimManşet

REŞİTPAŞA’DA 5 KİŞİ İTÜ YURDUNU BASIP ÖĞRENCİLERİ DÖVDÜ, ÖĞRENCİLER TEPKİ İÇİN REKTÖRLÜK BİNASINA YÜRÜDÜ!

 Alkollü oldukları düşünülen 5 kişinin sopalı saldırısına uğrayan İTÜ Vadi Yurtları‘nda kalan öğrenciler, rektörlüğe protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Dün gece İstanbul Teknik Üniversitesi Vadi Yurtları D Blok arkasındaki Reşitpaşa mahallesinden gelen ve alkollü oldukları düşünülen 5 kişi gürültü çıkarmalarından dolayı öğrenciler tarafından uyarılınca ellerinde sopalarla yurda gelerek öğrencileri darp etti.

5 KİŞİ YURDA GELEREK ÖĞRENCİLERİ DÖVDÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin aktardığına göre alkollü oldukları tahmin edilen 5 kişinin yurda gelerek öğrencilere saldırmasının ardından öğrenciler saldırganları yurttan dışarı attı. Güvenlik ise öğrencilere engel olmaya çalıştı. Daha sonra polisin gelmesiyle saldırganlar yurttan uzaklaştı ancak atışmalar kampüs dışında devam etti.

Saldırganlardan ikisinin gözaltına alındığını ancak bu sabah serbest bırakıldıkları duyumu aldıklarını ifade eden öğrenciler, gece 2 saat kadar dışarıda bekledikten sonra odalarına geçtiler.

ÖĞRENCİLER TEPKİ İÇİN REKTÖRLÜĞE YÜRÜDÜ

Bugün de ‘Güvenliğimiz İçin Yürüyoruz’ çağrısıyla bir araya gelerek rektörlüğe yürüyüş gerçekleştirmek isteyen öğrencilere güvenlik engel olmaya çalıştı. Güvenlik koordinatörünün, öğrencilere “Olayda sizin de sorumluluğunuz var” demesi öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.

“İTÜ uyuma, Vadiliye sahip çık”, “Vadi burada, Rektör nerede?” sloganlarıyla yürüyen öğrenciler, rektörlüğün önünde 1 saatlik bir forum gerçekleştirdiler. Ardından öğrenciler aralarından 5 temsilci belirleyerek rektörlük ile görüşme gerçekleştirdiler.

Kaynak: EVRENSEL 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler