GündemManşet

1 günlüğüne polis oldular

 

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Reşitpaşa’daki Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim Okulu’nda okuyan yaklaşık 20 engin gönüllü öğrenciyi bir günlüğüne polis yaptı.

SARIYER GAZETESİ / HABER MERKEZİ

Reşitpaşa’daki Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında misafir edilen öğrencilere, etkinlik öncesinde polis elbiseleri ve şapkaları giydirildi. Programdan önce emniyetteki misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Engin gönüllü öğrencilere, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı öncülüğündeki polis yetkilileri tarafından binadaki birimler tek tek gezdirilerek çeşitli bilgiler verildi.

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLDULAR

Pasaport Büro Amirliği’nde bir süre polislerin koltuklarına oturarak burada yapılan işlemleri inceleyen öğrenciler, daha sonra ellerinde Türk bayraklarıyla polis otomobillerine bindirilerek ilçe turu yaptı. Oldukça mutlu oldukları gözlenen öğrenciler, okul yetkilileri ve öğretmenler eşliğinde polislerle birlikte Sarıyer’in çeşitli mahallelerinde eskort halinde polis ekipleriyle tur attı. Günün anısına öğrencilere kendilerine özel polis kimlikleri de verildi. SARIYER OLAY‘a açıklama yapan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ve okul yöneticileri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün izniyle gerçekleştirilen çalışma sayesinde, engin gönüllü öğrencilerin mutlu bir gün geçirmelerinden kendilerinin de çok memnun olduklarını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir