GündemManşet

“20 YILDIR AYNI DAİREDE OTURUYORUM, OY KULLANAMIYORUM”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

SARİYERGAZETESİ.COM/ÖZEL HABER

Darüşşafaka Mahallesi‘nde yaşayan apartman görevlisi Ali Uluğ, 20 yıldır aynı adreste oturduğu halde MERNİS’teki (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) aksaklık yüzünden bir türlü oy kullanamıyor.

5 OYUM VAR, YILLARDIR SANDIĞA GİDEMİYORUZ

Yaşadığı rezalete isyan eden Ali Uluğ, “Ben yaklaşık 20 yıldır 7. Gazeteciler Sitesi A-1 Blok’ta oturuyorum. Ancak nedense adresim aynı mahallede başka bir sitede çıkıyor. Benim evimde 5 seçmen var. Yıllardır hiçbir seçimde oy kullanamıyoruz. Bu nasıl bir rezalet ise yıllardır düzeltilmiyor. Bana diyorlar ki şuraya git buraya git. Benim eşim evde hasta, onu bırakıp mahalleden dışarı bile çıkamıyorum. Devletin bu ayıba el koyması lazım. Devlet alacağı olduğunda istediği zaman beni bulabiliyor, oy kullanacağım zaman neden beni bulmuyor” diye konuştu.

SARIUÇAK: “BU DURUMDA OLAN ÇOK SAYIDA KİŞİ VAR”

Mahallesinde Ali Uluğ durumunda olan çok sayıda kişinin bulunduğunu söyleyen Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak; “Ne yazık ki bu aksaklıklar ve sorunlar MERNİS sisteminden kaynaklanıyor. Adresler sisteme girilirken bazı hatalar yapıldı ve sistemde sıkıntılar çıktı. Buna benzer hatalar bizim mahallemizde ve diğer pek çok mahallede de var.” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler