GündemManşet

CHP Sarıyer İlçe Başkan Adaylarından Cebrail Şahin yaptığı açıklamayla ilçe başkanı adaylığından çekildi.

CHP Sarıyer’de 24 Aralık’ta gerçekleşecek Kongre öncesi İlçe Başkanlığına aday isimlerden Cebrail Şahin adaylıktan vazgeçtiğini açıkladı. CHP Sarıyer Parti Binasında parti üyeleri ve basına açıklama yapan Şahin; ‘Seçim sürecinde bölen olmak istemediğim için adaylıktan çekiliyorum’ dedi. CHP Sarıyer İlçe Başkan adaylarından Genelkurmay Eski Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Saim Öztürk’te açıklamayı takip edenler arasındaydı .

SARİYERGAZETESİ.COM / ÖZEL HABER / EKİN YILMAZ

Cebrail Şahin adaylıktan çekilmesine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veri;

Sevgili arkadaşlar, İnsanlarla görüştüm, mahallelerin hepsine olmasa da yaklaşık olarak 25-26 mahalleyi gezdim, insanların nabzını tuttum. Birebir toplantılar yaptım, arkadaşlarla görüştüm, düşüncelerini dinledim, kendi düşüncelerimi aktardım. Fakat gördüğüm şu oldu, benim düşüncem tek aday belirlemekti, maalesef üzülerek söylüyorum bu düşüncem taban bulmadı. Özellikle mevcut adaylar arasında ya da parti örgütü arasında ciddi bir talep olmadığı dolayısıyla ben bu süreçte bir bölen olmak istemediğim için, bir ayrışma noktası yaratmak istemediğim için adaylıktan çekildiğimi bundan sonra bu partinin bir neferi olarak çalışacağımı seçilen ilçe başkanının, seçilen ilçe yönetiminin benim ilçe başkanım ve ilçe yönetimim olduğunu vurgulayarak bundan sonra partim adına ne gerekiyorsa yapacağımı belirtmek isterim.

Herhangi bir listede olmayacağım 

Adaylıktan çekiliyorum fakat herhangi bir listede yer almayacağımı herhangi bir adayı desteklemediğimi de huzurlarınızda vurgulamak istiyorum. Bu arada adaylar arasında yapmamız gereken şu olmalıydı; Örgütün tek adayı diyorum burada duruşuyla, karakteriyle, siyasal bilgisiyle bizlere yön verebileceğini inandığım bir şahsiyet altında bizler birleşip, bütün adaylar çok rahatlıkla bu süreci aşabilirdik ama olmadı. Önümüzde 3-5 gün gibi bir süre zarfı var. Bu süre zarfında bu eksiklerin, bu yanlışların umuyorum ki bizler farkında varırız. Hep birlikte ve tek adayla Sarıyer’de ki seçim sürecini aşar, daha sonra Sarıyer örgütünü ve bunu yaygınlaştırarak İstanbul ve Türkiye Sarıyer’i örnek alarak çok ciddi bir çıkış yapacağımıza inanıyorum. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Cebrail Şahin’in ardından söz alan mevcut ilçe Başkanı Mehmet Deniz, ilçe başkanlığı için yarışan adaylara başarılar dilerken 24 Aralık’ta yapılacak kongre öncesi Sarıyer’deki aday çokluğunun kaotik bir hava yarattığını belirtti. Cumhuriyet Halk Partisinin tek güç olduğun söyleyen Deniz, eleştiri mutlaka olmalı fakat bunu linç eder gibi yapmamalıyız dedi. 

Cebrail Şahin bildiğiniz üzere parti içi bir yarışa girdi ve çok güzel bir kampanya yürüttü kendisi. Saygı ve sevgi çemberi içerisinde, gerçekten parti hiyerarşisine uygun davranan nadir arkadaşlarımızdan birisidir. Bunun için kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Kendi egolarından kurtularak, kendi beklentilerinden kurtularak farklı bir portre çiziyor. Bu sebepten tebrik ediyoruz kendisini ve bütün adaylardan da aynı anlayışı bekliyoruz.

Eleştiriyi linç eder gibi yapmamalıyız

Bizim yarışımız parti içerisinde nasıl olaya katkı sunabiliriz yarışı olmalı. Bir yol yürüyoruz o yolda nerede başarılı olabiliriz, zincirin neresinde verimli olabiliriz düşüncesi içerisinde olmamız gerekiyor. Burada her şeye rağmen bir disiplin olayı var. Sosyal demokrat partilerde tabiî ki eleştiri olacak, tabii ki zaman zaman tartışmalar yaşanacak. Ama bunları yaparken karşımızdakinin acımasız bir şekilde linç eder gibi yapmamamız gerekiyor. Bunlara dikkat etmeliyiz.

Sarıyer’de kaotik bir durum var 

Cebrail Şahin, kimsenin önüne geçmek istemedi, kimsenin ayağına basmak istemedi. Kendi alanında kendi kimliğini, kendi kişiliğini ortaya koymaya çalıştı. Gelinen son noktada da aslında Sarıyer’de kaotik bir durum var. Adayların çokluğu ve bunun aza indirilememesi doğru bir şey değil. Yarış diyoruz ama adayların sayısının aza indirilmesinde fayda var hem partimiz açısından hem de gelecek açısından. Bizim de şöyle bir özelliğimiz var tabii ki bir itaat kültürünün dışında faaliyet gösteriyoruz.

Tek güç Cumhuriyet Halk Partisidir 

Gücü elinde bulunduran arkadaşlarım, o gücü örgüt üzerinde kullanmaması gerekiyor. Herkesin bir takım güçleri vardır. Maddi manevi güçlü olan, kudret sahibi olan arkadaşlarımız vardır. Ama o gücü Cumhuriyet Halk Parti örgütünün üzerinde kimsenin kullanmasına müsaade etmemeliyiz. Bu konuda hepimizin bir takım görevleri var. Tabii ki birçok kurumumuz var ama tek güç merkezi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Aday olduğunuz yer, talipli olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’dır. Güç merkezini yok etmemek ve yüceltmek gerekir. Diğer her şey geçicidir. Bu anlayış içerisinde olmamız da fayda olduğu kanısındayım. Herkes görevini yerine getirmeli.

24 Aralık günü şölen havasında geçmeli

Ben görevimi ilçe başkanı olarak tamamladım ve durmadan partimiz için çalışmalarımı devam ettireceğim.  Bu düşüncelerle sürecin çok sağlıklı geçeceğini düşünüyorum ve 24 Aralık gününün bir şölen havasında geçmesini temenni ediyorum. Partimize ve Sarıyer’imize hayırlı olsun diliyorum. Cebrail Şahin’i davranışlarından dolayı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler