GündemManşet

AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı ve belediye meclis üyesi Avukat Abdullah Akşahin, FETÖ firarisi olarak 40 gündür aranıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM-ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Sarıyer İlçe Seçim İşleri Başkanı Avukat Abdullah Akşahin, FETÖ soruşturması kapsamında yaklaşık 40 gündür her yerde aranıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullandığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Akşahin, bugüne kadar bir türlü yakalanamadı. Adreslerinde tespit edilemeyen Akşahin, Haziran ayındaki Sarıyer Belediye Meclisi toplantısına katıldıktan sonra ortadan kaybolmuştu.

ŞANLIURFA’YA MI KAÇTI?

AK Parti’den ihraç edilmesi için işlem başlatılan ve disipline sevk edilen Akşahin’in nerede olduğu ve kimler tarafından saklandığı araştırılıyor. Polisin her yerde aradığı ve yakalanması için aralıksız çalışmaların yürütüldüğü Akşahin’in yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmış olabileceği ihtimali de değerlendiriliyor. Akşahin’in memleketi Şanlıurfa’ya kaçmış olabileceği ve burada saklandığı yönündeki şüpheler üzerine İstanbul polisinin Şanlıurfa polisiyle koordineli çalıştığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir