GündemManşet

AK PARTİ’DEN OSMAN KABİL CAMİİ’NDE “EVET” PROPAGANDASI!

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi siyasi partilerin milletvekilleri Sarıyer’de sahaya indi. Dün CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Reşitpaşa Meydanı’nda halka konuşurken, aynı saatlerde Ak Partililer de Pınar Mahallesi’nde evet propagandası çalışması yaptı. AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Haydar Yıldız ve Sarıyer İlçe Teşkilatı’ndan bazı isimler Pınar Mahallesi sakinlerine evet broşürleri dağıttı ve vatandaşları referandumda “evet” demeleri için ikna etmeye çalıştı.

OSMAN KABİL CAMİİ AVLUSUNDA “EVET” PROPAGANDASI

Ak Partililer’in “evet” propagandası yaptığı adreslerden birisi ise Osman Kabil Camii Avlusu oldu. AK Parti Milletvekili Ali Haydar Yıldız ve partililer, cami avlusunda cemaati toplayarak evet propagandası yaptı. Sadece 20-30 kişilik bir grubun katıldığı cami avlusundaki siyasi propagandaya, çevredeki bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

SİZ DE MUHARREM İNCE GİBİ MEYDANDA KONUŞUN!

Sarıyer Gazetesi’ni arayarak bu konudaki rahatsızlıklarını dile getiren vatandaşlar; “Cami hepimizin camisidir. Camiler siyaset yapılacak yerler değildir. Madem siyaset yapacaklar gitsinler Muharrem İnce gibi meydanlarda siyaset yapsınlar. Dertlerini meydanlarda anlatsınlar. Şuan kendisi Reşitpaşa Meydanı’nda vatandaşlara sesleniyor, onlar da Pınar Mahallesi Meydanı’na çıkıp istedikleri gibi propaganda yapabilirler. Ancak camiye ve kışlaya siyaset sokulmaz. Bunun bedelini 15 Temmuz’da ülke olarak hepimiz ödedik. Lütfen hiç kimse cami avlusunda bir daha siyaset yapmasın. Allah’ın evinde siyaset yapmak insanları kutuplaştırır, cemaati böler. Siz “evet” propagandası yaparsanız yarın öbür gün birisi de gelir “hayır” propagandası yapmak ister. Sonra da camiler ibadethane olmaktan çıkıp siyaset arenasına döner” diye konuştular.

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir