GündemManşet

AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HAKKINDA FETÖ’DEN YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan çok özel bilgilere göre, AK Parti’de halen Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği ve Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan çok aktif bir isim hakkında FETÖ soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarıldı.

BEKİR BATU/ SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

AK Parti hükümeti FETÖ ile mücadeleye Sarıyer’de de devam ediyor. Bu kez soruşturma AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’na uzandı. Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre; İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenilen AK Partili bir Sarıyer Belediye Meclis üyesinin her yerde arandığı, polisin onu yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattığı belirtildi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan meclis üyesi, belediye meclisinde sert ve şahin bir kişi olarak tanınıyordu.

POLİS KAÇAK MECLİS ÜYESİNİ ARIYOR

Bu sıcak gelişmeden sonra söz konusu meclis üyesi ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısının partinin whatsapp gruplarından da çıkarıldığı konuşuluyor. Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın da gelişmeleri yakından takip ettiği belirtiliyor. Polisin her yerde aradığı meclis üyesinin ise kaçtığı ve kayıplara karıştığı öğrenildi. Sarıyer Gazetesi olarak söz konusu meclis üyesinin ismini yasal süreç devam ettiği ve soruşturma sürecine zarar vermemek adına yasalar çerçevesinde şimdilik yayınlamıyoruz.

ESKİ MECLİS ÜYESİ HASAN D. SERBEST

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan başka bir bilgiye göre, Ak Parti’den Sarıyer Belediyesi Eski Meclis Üyesi Hasan D. yine FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Eski Meclis Üyesi Hasan D., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NOT: SARIYER GAZETESİ kimseyi rencide etmeden ve yasal sürece zarar vermeden şimdilik isimleri- kişilerin sıfatlarını açıkça yazmadan gelişmeleri aktarmaya devam edecek.

Bu konuda açıklama yapmak isteyenler bekirbatu1@gmail.com adresine mail atabilirler.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler