GündemManşet

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK, BU HAFTA 14 ADET BELEDİYE PARSELİNİ 500 MİLYON LİRAYA SATACAK!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “Ankara’yı parsel parsel sattı” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin 5 ayrı ilçesinde yer alan 14 adet belediye arazini 500 milyona satışa çıkardı.

***

Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden birini yöneten Gökçek, bu hafta 15 Haziran’da yapılacak ihalede kasasını parayla dolduracak. Gökçek’in satacağı parsellerden en değerlisi Yenimahalle’de toplam değeri 425 milyon olan ASKİ’ye ait 2 parsel…

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Hazine Müsteşarlığı’nın verilerine göre yaklaşık 6 milyar liralık toplam borcuyla Türkiye’nin en borçlu belediyelerinin başında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, borç batağından kurtulmak için çareyi belediye arazilerini parsel parsel satışa çıkarmakta buldu. Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattı” sözüyle gündeme gelen Melih Gökçek, bu hafta 15 Haziran’da belediyeye ait yaklaşık 300 bin metrekare büyüklüğündeki 14 ayrı parseli ihaleyle satacak. İhale edilen parsellerin muhammen bedeli ise dudak uçuklatacak boyutta. Dev ihaleler, 15 Haziran 2017 ( Bu hafta perşembe günü) Hipodrom Caddesi No: 5’deki Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının 18. katında bulunan Encümen Salonu’nda yapılacak.

14 PARSELE 500 MİLYON İSTENİYOR

Borç batağındaki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı toplam 14 parsel, 5 ayrı ilçede yer alıyor. Yenimahalle, Etimesgut, Keçiören, Mamak ve Pursaklar’da bulunan parseller, Perşembe günü 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanlığı’nca satışa çıkarılacak. Toplamı 300 dönümü bulan arazilerin en değerli olanları ise Yenimahalle’deki ASKİ’ye ait 2 parsel. Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi üzerine kayıtlı araziler; Çerçideresi Mahallesi 64784 ada 2 parsel ile 64785 ada 1 parselde yer alıyor. Bu arazilerden en büyüğü 97 bin metrekare, diğeri ise 44 bin 867 metrekare.

2 PARSELİN DEĞERİ 425 MİLYON LİRA

Yenimahalle’deki bu parseller; ticaret, turizm ve konut alanı imarlı ve mülkiyetin tamamı Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ’ye ait. 2 emsale sahip arazilerden büyüğü 97 bin 99 metrekare ve bu arazi için tam 291 milyon 297 bin lira muhammen bedel belirlendi. 44 bin 867 metrekare büyüklüğündeki diğer parsele ise 134 milyon 601 bin lira muhammen bedel değer biçildi. ASKİ’ye ait toplam 141 bin 966 metrekare büyüklüğündeki bu iki parsele toplam 425 milyon 898 bin lira değer biçildi. Araziler, başkentin en değerli belediye arazilerinden olarak biliniyor.

3 AYDA 36 MİLYON FİYAT DÜŞÜRÜLDÜ

SARİYERGAZETESİ.COM‘un yaptığı araştırmaya göre; ASKİ’ye ait Yenimahalle’deki bu iki parsel 2 Mart 2017 tarihinde söz konusu kurum tarafından ihaleye çıkarılmış, arazilere o ihalede toplam 461 milyon 389 bin 500 TL değer biçilmişti. 3 ay önce yapılan ihalede satılamayan bu araziler için bu hafta fiyat kırıldığı ve muhammen bedelin 36 milyon lira daha düşürüldüğü görüldü.

İŞTE MELİH GÖKÇEK’İN BU HAFTA (15 HAZİRAN 2017 -PERŞEMBE GÜNÜ) İHALEYLE SATACAĞI O PARSELLER VE FİYATLARI;


YASAL UYARI: ÖZEL HABERİMİZİ SARİYERGAZETESİ.COM’U KAYNAK GÖSTERMEK ŞARTIYLA İSTEYEN TÜM BASIN KURULUŞLARI YAYINLAYABİLİR.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler