GündemManşet

Tezcan Çayoğlu, ayağının sakat olmasına rağmen yürüyüşe katıldı

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Danışmanı Tezcan Çayoğlu, ayağındaki rahatsızlığa rağmen Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.


Adalet Yürüyüşü’ne tekerlekli sandalye ile katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Danışmanı Tezcan Çayoğlu’nun geçtiğimiz günlerde halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynarken aşil tenadonu kopmuş ve ameliyat olmuştu.

Tedavi sürecinin devam ettiği belirtilen Tezcan Çayoğlu’nun tedavi amaçlı özel bir ayakkabı kullandığı ancak henüz yürüyemediği öğrenildi. Çayoğlu, rahatsızlığına rağmen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Adalet Yürüyüşü’nde yalnız bırakmadı. Yürüyüşün yirmi ikinci gününe tekerlekli sandalyesi ile katılan Çayoğlu, Gebze’de Kılıçdaroğlu ile birlikte kilometrelerce yol gitti.

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Tezcan şunları kaydetti:  “Bedenim tam iyileşmese de , Aşil tendonumdaki ayakkabının çıkmasına bir süre daha olsa da, özel aşil tendon ayakkabısı ve bastonsuz adım dahi atamıyorsam da, engeller yürüyüşe engel değildir diyerek, yüzyıllar boyu konuşulacak bu tarihi yürüyüşü kaçırmak istemedim. Yürüyüşe akülü tekerlekli sandalye ile katıldım. Kemal Kılıçdaroğlu senin, benim ,çocuklarımız, torunlarımız için 69 yaşında, sıcakta, yağmurda, çamurda 450 km adım adım karış karış yürümeyi göze aldıysa Adalet için evde oturmak bana yakışmazdı.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir