GündemManşet

Ayazağa Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Uğur Yaman Kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı

Ayazağa Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Uğur Yaman 5 Aralık ‘Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin’ yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayımlandı.

Hüseyin Uğur Yaman’ın açıklamaları şöyle;

Demokrasimiz adına milat olan 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesi tarihi, milletimizin en büyük gurur kaynağıdır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği üzere, “Bugün bağımsız yaşıyorsak, cepheye mermi taşıyan, dua eden, tespih çekerek şükreden, sevgi ve şefkatli bakışlarından eksik etmeyen annelerimizin sayesinde olduğunu unutmamız gerekir. Yeni dönemin yerel ve küresel siyaset belirleyicileri arasında kadınların önemli yeri vardır ve olacaktır. Siyasal temsil, kadınlar olmadan mesafe alamaz ve ilerleme kaydedemez.”

Bu duygu ve düşünceler ile Kadınlara yönelik şiddetin son bulduğu, toplumsal alanda en iyi yerlere geldiklerini gördüğümüz ve kadınların ötelenmediği bir Türkiye arzusu ile kahraman ve her biri birer iffet abidesi olan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü Kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir