GündemManşet

Baltalimanı ve FSM mahallesi sakinleri Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne yürüdü 

Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sakinleri mahallelerinin ikinci kez riskli alan ilan edilmesine tepki gösterdiler. Beşiktaş Balmumcu Caddesi boyunca ellerinde dövizlerle yürüyen vatandaşlar, yazdıkları 6 bini aşkın dilekçeyi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim etti.

SARİYERGAZETESİ.COM / HABER MERKEZİ 

Bakanlar Kurulu tarafından ikinci kez riskli alan ilan edilen FSM ve Baltalimanı’nda vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçelerini verdi. Otobüslerle Beşiktaş’a gelen ve Balmumcu Caddesi’nde yürüyen vatandaşlar, ellerinde dövizler ve sloganlarla seslerini duyurmaya çalıştı.

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam ve Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan öncülüğünde hareket eden mahalle sakinleri, kendilerinin işgalci gibi gösterilmelerine tepki gösterdiler. Vatandaşlar demokratik  haklarını sonuna kadar kullanacaklarını ve rantçılara fırsat vermeyeceklerini belirttiler. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne dilekçelerini topluca teslim eden vatandaşlar, daha sonra mahallelerine olaysız bir şekilde geri döndüler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir