GündemManşet

“BELEDİYEYE FETÖ SORUŞTURMASI” HABERİNE SERT TEPKİ!

  Sarıyer Belediyesi, bugün bazı gazetelerde yayınlanan “Belediyeye FETÖ soruşturması” başlıklı haberler hakkında açıklama yayınladı. Yalan yanlış yazılan haberlerin asıl hedefinin Şükrü Genç olduğu belirtilirken, Sarıyer üzerinde oynanan oyunlar da bir bir anlatıldı.

İşte Sarıyer Belediyesi’nden yapılan o açıklama;

KİRLİ ELLER SAHNEDE! AMAÇ SARIYER’İN HUZURUNU BOZMAK HEDEF ŞÜKRÜ GENÇ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de yıllardır çözülemeyen “Mülkiyet Sorunu”nun çözümü için tarihi bir adım attı. Çözüme yönelik karar meclisten oy birliği ile geçti. Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin ardından, içinde müze ve kültür merkezinin de bulunduğu Türkiye’nin ilk akıllı kamu hizmet binası açılışında sona gelindi. Tüm bu hazırlıklar sürerken, aylardır tek kaynaktan, aynı dille çıkan asılsız haberler yanlış bilgi ve belgelerle servis ediliyor. Arkasındaki tek hedef ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç. Dün, yanlı yayın yapan bazı gazetelerde “CHP’li Belediyeye FETÖ soruşturması” başlıklı bir haber kamuouyuna servis edildi. Söz konusu haber, “İçişleri Bakanlığı, savcılığın CHP’li Sarıyer Belediyesi ile ilgili başlatmış olduğu FETÖ incelemesiyle ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Belediye Başkan Yardımcılarının da aralarında olduğu 44 kişi hakkında soruşturma izni verdi” spotuyla yayınlandı.

2.5 AY ÖNCEKİ OLAY YENİ GİBİ GÖSTERİLİYOR

Soruşturmaya konu olan ön inceleme raporu 14 Aralık 2016 tarihli olup, İçişleri Bakanı tarafından 15 Aralık 2016 tarihinde 10 kamu görevlisi ve belediye başkanımız hakkında soruşturma izni verilmesine dair kararı içermektedir.
Basında yayınlanan kararda Belediye Başkanı hakkında bakanlık kontrolünün böyle bir değerlendirmesi olmamasına rağmen,belediyenin hak ve menfaatlerini korumak görev ve sorumluluğunun yerine getirmediği gerekçesiyle bakanlık soruşturma izni verilmesine karar vermiştir. Karar yargıya taşınmıştır.

SORUŞTURMA İZNİ VERİLEN 44 DEĞİL, 11 KİŞİDİR

Söz konusu soruşturmalar neredeyse tüm belediyelerle ilgili rutin olarak sürdürülen çalışmadır. Haberde yer aldığı şekliyle soruşturma izni verilen kişi sayısı 44 değil, 11 kişidir. İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği yazıda “müfettişlerce herhangi bir aykırılığa rastlanmadığı ve sorumluluğu bulunmadığı için soruşturma iznine gerek yok demesne rağmen, belediye Başkanı Şükrü Genç hakkındaki izni bakan verdi. Söz konusu iddialar 3 adet danışmanlık hizmet alımı işiyle ilgilidir. Hiç bir aşamada FETÖ bağlantısı kurulmamıştır. Haberlerde FETÖ bağlantısının kurulmuş olması maksatlıdır.

ŞÜKRÜ GENÇ: “VEREMEYECEĞİMİZ HİÇBİR HESAP YOK”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz belediyeyi denetime açan ve denetlenmesinden memnun olan bir belediyeyiz. Kendi içimizde de benim talimatımla düzenli denetimler ilgili birimlerce yapılmaktadır. Sarıyer Belediyesi olarak veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Bu ve benzeri iddialar mesnetsiz ve şahsımı karalamaya, itibarsızlaştırmaya yöneliktir. Siyasidir. Tek yönlü yayılan kirli haberler asılsız ve ihbarlardır. Bu gibi iddiaları ciddiye almadığımız gibi biz sadece işimize Sarıyer’in gelişmesine ve halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler