GündemManşet

BELGRAD ORMANLARI’NDA 60 YAVRU KEDİYİ ÖLÜME TERKETTİLER

Vicdansızlığın bu kadarına pes! Sarıyer ile Eyüp ilçesi sınırları arasında kalan Kemerburgaz bölgesindeki ormanlık alanda ölüme terk edilen çoğu yeni doğmuş tam 60 yavru kedi bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Eyüp Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yavru kedileri kurtardı.

ÇOĞU YENİ DOĞMUŞ YAVRU KEDİ

Eyüp Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hafta sonu vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine inceleme yaptıkları Kemerburgaz’daki ormanlık arazide, farklı noktalarda adeta ölüme terk edilmiş vaziyette 60 kedi yavrusu buldu. Çoğu yeni doğmuş olan kedi yavrularının bir kısmı koliler içerisinde bir kısmı da gelişi güzel halde araziye atılmış olduğu görüldü. Ekipler tarafından bulunan yavru kedilerin açlıktan bitkin halde oldukları da gözlendi.

VAHŞİ KÖPEKLER SALDIRABİLİRDİ!

Ormanlık alanda sahipsiz köpekler tarafından saldırıya uğrayarak öldürülme veya açlıktan ölme tehlikesi bulunan yavru kediler vakit kaybetmeden bulundukları yerden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak sağlık kontrolleri yapıldı. Sağlık sorunları olmadığı belirlenen ve mama ile karınları doyurulan sevimli kediler, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından açılışı yapılan Kemerburgaz Hayvan Kliniği’nde korumaya alandı.

BU VAHŞET KABUL EDİLEMEZ!

Uzmanlar, özellikle yavru kedi ve köpeklerin doğaya bırakılmasının vicdanen kabul edilemez olduğunu belirterek, savunmasız olan yavruların, yetişkin hayvanlar tarafından saldırıya uğrayarak öldürülme tehlikesi bulunduğu konusunda vatandaşları uyarıyorlar. Saldırıya uğramasalar dahi, ormanlık alana terk edilen yavru kedi ve köpeklerin beslenmelerinin mümkün olmadığını, açlıktan ölme risklerinin çok yüksek olduğunu vurgulayan uzmanlar, bu tür durumlarda veterinerlik ekipleriyle irtibata geçilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir