GündemManşet

Ali Yazıcı; “Ağıt yakan acılı ailelere taziyeye gitmekten bıktık!”

Kazıklıyol’da bugüne kadar 19 kişinin denize düşerek ölmesine ve tüm bunlara rağmen sahile demir korkuluk yapılmamasına isyan eden Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı; “Artık evlere taziyelere gitmekten bıktık, insan hayatı bu kadar mı ucuz? Büyükşehir Belediyesi neden kendi sorumluluğunu yerine getirmiyor. Bugüne kadar çok defa başvurduk, uyardık, muhtarlarımızla eylem yaptık ama dinleyen yok” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM / MERT CİN 

Vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesini isteyen Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı yaşlılarımız ATM’lerden para çekmekte zorlanıyorlar ve paralarını elden almak istiyorlar bu yüzden Sarıyer’deki banka şubelerine gitmek zorunda kalıyorlar. Büyükdere Kazıklıyol’dan geçerken korkulukların olmaması bu vatandaşlarımız için büyük tehlike arz ediyor. Kazıklıyol’da daha önce 19 kişinin denize düşerek hayatını kaybettiğini hatırlatan Muhtar Ali Yazıcı mahalle sakinleri adına yetkililerden bu konuyu biran önce çözüme kavuşturmalarını istiyor. Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek mahallesindeki sorunlarını anlatan Muhtar Ali Yazıcı, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu ile görüş alışverişinde bulundu.

ÜST DÜZEY BİR KİŞİNİN DÜŞMESİ Mİ GEREKİYOR?

Kazıklıyol’a kenar korkuluğu yapılmasını isteyen Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı “Buraya kenar korkuluğu yapılması için illaki üst düzey bir aile mensup bir kişinin düşmesi mi gerekiyor? vatandaşımızın canlarının hiç mi değeri yok? bu duruma yetkililerin bir son vermesini ve bu yola kenar korkuluğu yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

BASINDA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

Son yaşanan olayın ardından yurt çapında medyanın gündemine gelen Büyükdere, Kazıklıyol’daki ölümlü vakaların ardından Ali Yazıcı, “Acılı ailelerin yüzüne bakmaya utanıyoruz bu konuyla ilgili Ankara giderek konuyu yetkililerle görüşmeyi planlıyorum. Yarın hangimizin ailesinden biri burada düşecek diye Sarıyer’in muhtarları olarak endişelenmekten bıktık” şeklinde konuştu.

GÖRÜNÜM MÜ ÖNEMLİ YOKSA İNSAN HAYATI MI? 

Var olan kenar korkuluklarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından görünümü bozduğu için kaldırılmasının ardından can kayıplarının yaşanması üzerine Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı; “Kendilerine görünüm mü önemli yoksa insan hayatı mı önemli, diye sormadan edemiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir