GündemManşet

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ SARIYER’DE ANILDI!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

18 Mart 1915 yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Sarıyer Belediyesi, ilçede yaşayan gazi ve şehit ailelerini bir yemekte buluşturdu. Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemekte, ortak acıyı paylaşan aileler bir araya geldi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Bu zafer Anadolu’nun her yerinden gelen kahramanlarımızın destanıdır dedi ve konuşmasını şu sözlerle tamamladı: Sadece kendi askerlerine değil düşman askerlerine de saygı duyan ordunun neferlerinin, dünyaya ders verdiği bir gündür Çanakkale.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Çanakkale Savaşı’nın, kurşunun kurşunla çarpıştığı dünya savaş tarihindeki tek savaş olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Çanakkale’de 250 bin şehit verdik. Bu savaşların taraflarından biri toprağını, vatanını, bayrağını savunurken diğer taraf ne için geldiğini bile bilmiyordu. Belediyemiz bugün bizleri buluşturup bir aile olarak bir araya getirdi. Bu vesileyle Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ve çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı yemeğe, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyeleri, Sarıyer İlçe Garnizon Komutanı, polis ve asker şehit aileleri ile gaziler katıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler