GündemManşet

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat görevden mi alınıyor?

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun, İstabul’daki ilçe kongrelerini durdurması tüm gözlerin CHP İstanbul İl Başkanlığı’na çevrilmesine neden oldu. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya ulaşan çok özel bilgilere göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu geçtiğimiz çarşamba gününe kadar İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’a delege seçimlerinde kriz çıkan mahallelerdeki sorunları çözmesi için süre tanıdı.

34 MAHALLEDEKİ DELEGE SEÇİMLERİNDE ŞAİBE VAR

İddiaya göre Sarıyer’de Zekeriyaköy’ün de dahil olduğu İstanbul’daki tam 34 ayrı mahallede delege seçimlerinde kriz çıktı. İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan‘ın gözlemci olarak katıldığı bu delege seçimlerine, yaşandığı iddia edilen şaibeler nedeniyle İl Başkanlığı nezlinde itirazlar yapıldı. Ancak il başkanlığına yapılan itirazların büyük kısmı reddedildi ve tartışmanın büyümesi önlenemedi. Şaibeli olduğu iddia edilen 34 mahalledeki delege krizi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da ulaştırıldı. Durumdan rahatsız olan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Çarşamba gününe kadar krizin çözülmesi için İl Başkanı Canpolat’a süre tanıdı ancak bu süre zarfında Canpolat krizi bitirmeye yönelik ciddi adımlar atmadı ya da atamadı.

İSTİFA MI EDECEK GÖREVDEN Mİ ALINACAK?

İşte bu nedenle Kılıçdaroğlu, bugün yayınladığı bir talimat yazısıyla İstanbul’daki tüm ilçe kongrelerini durdurdu ve olaya bizzat el koydu. CHP kulislerinden Sarıyer Gazetesi’ne yansıyan bilgilere göre bundan sonraki süreçte CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ya istifa ettirilecek ya da görevden alınacak.

Görünen o ki CHP İstanbul’da önümüzdeki süreçte fırtınalı günler yaşanacak…

Tüm gelişmeleri ve hiçbir yerde okuyamayacağınız detayları SARİYERGAZETESİ.COM’dan okumaya devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir