GündemManşet

CHP Milletvekili Gülay Yedekçi Beşiktaş için kolları sıvadı!

Usta Gazeteci Engin Belli’nin haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Beşiktaş Belediye Başkan adaylığı için Genel Merkez’den yeşil ışık aldı. Beşiktaş’ta oturan Yedekçi çalışmalara şimdiden başladı.

İstanbulmanset.com ve Haber Ekspress Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Engin Belli, Beşiktaş Belediye Başkan adaylığı için CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’nin düğmeye bastığını ve genel merkezden onay aldığını yazdı. Gazeteci Engin Belli’nin konuyla ilgili yazısı şöyle;

“Yerel seçimler yaklaşıyor. Belediyeler için Başkan Aday Adayı olan isimler sahaya yavaş yavaş çıkıyor. Seçim satında olmak CHP’yi ilçelerde iktidar yapmak isteyen isimler çalışmalara başladı bile.

CHP’nin İstanbul’da Belediye İktidarını alabilmek için yoğun çaba sarf ettiğini daha önceden kaleme aldığım yazılarımda belirtmiştim. Var olan Belediye İktidarlarına yenilerini katmayı hedefleyen CHP’nin başarılı İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Üsküdar, Küçükçekmece, Bayrampaşa, Fatih, Eyüp başta olmak üzere ilçelerde Belediye Başkan Adaylarını şimdiden belirlemeye çalışıyor.

İstanbul’da bu süreçler yaşanırken CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Gülay Yedekçi’de Ankara’dan yani CHP Genel Merkez’inden Beşiktaş için “Yeni Dönemde Kadın Aday Olmalı” fikrini öğrenmiş olacak ki kolları sıvamış durumda.

Aldığımız kulis bilgilerine göre Milletvekili Yedekçi başta Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun olmak üzere görüşmelerini tamamladı. Şimdi ikamet ettiği Beşiktaş’ta kanaat önderleri ile temas kuruyor ve nabız ölçüyor.

Yedekçi, CHP’nin tabanından gelen Kıraç’ta da Belediye Başkan Adaylığı’na soyunan bir isim. Ön seçimi de başarıyla göğüsleyen Yedekçi, Beşiktaş Belediye Başkanlığı için Adaylık çalışmalarına başlamış durumda. Kim bilir belki de Gençlik Kolu Başkanlığı’ndan Meclis Üyeliği’ne, örgütün oyları ile Milletvekilliği’ne ve nihayetinde Belediye Başkanlığı’na giden Başarılı Siyasi Kariyere şahit olacağız.

Beşiktaş’ın mevcut Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın tavrı ne olur bilinmez ama Genel Merkez’den gelen “Yeni Dönemde Kadın Aday Olmalı” söylemi Yedekçi’yi heyecanlandırmış görünüyor. Örgütün tavrını ise kestirmek mümkün değil.

Tabii ki her ne kadar kulis bilgilerine dayansa da bu köşe yazım “siyasette 1 gün bile uzun bir süre” deyimine dayanarak bekleyelim ve görelim diyorum. Beşiktaş için hayırlısı en ise o olsun.

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler