GündemManşet

CHP SARIYER İLÇE BAŞKANI MEHMET DENİZ: “MAN ADASI’NIN HESABINI BİZİM BELEDİYELERİMİZ VEREMEZ”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasına yayınladığı sert bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Deniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Başta İstanbul büyük şehir belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın Ankara büyük şehir belediye başkanı Melih Gökçek’in ve görevden alınan AKP li Belediye başkanlarının hukuksuzluklarını metal yorgunluğu vs. gibi saçma sapan uydurma yöntemlerle kapatmaya çalışan bir yönetim, gündemi değiştirmeye çalışıyor.

Kumpaslar devam ediyor. Ergenekon balyoz kumpasları derken şimdi de CHP’li belediyelerimize kumpas kuruluyor.

Man adasının menşei Sarıyer olduğu için soruyorum. Yetkililer bu şahıslarla ilgili İlçede her hangi bir çalışma yapmışlar mı? Yoksa birileri sahte dediği için bu belgeler sahte mi oldu?

Sarıyer ilçesinden başlayan bu vergi kaçırma olayı ile ilgili tek satır yazamayan bu yerel basın, Ataşehir’ i Beşiktaş’ ı boy boy gündeme taşırken neden kendi ilçelerindeki yaşananlara duyarsız kalıyor?

Mahallelerde delege seçimi yapan tek parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasi şöleni olan ilçe kongre duyurusunu delege savaşlarına devam diye manşete taşıyan yerel gazete hangi kartel medya gurubunu temsil ediyor?
Adamına göre siyasetçi olmaması gerektiğine göre, adamına göre yazı yazan basında olmamalı diye düşünüyorum.

Ataşehir Belediye Başkanımız bir takım şeylerle suçlanıyor, suçu yargıya taşınmış olup, kanıtlanana kadar suçsuzdur. Yanındayız. Genel Başkanımızdan en sade üyesine kadar bu gün Ataşehir belediyesinin önündeyiz.

Biz bu Ülkede Genel Kurmay başkanını kumpas davaları ile 3,5 yıl hapiste tutup ‘’Pardon suçsuzsun hata yapmışız’’ deyip serbest bırakan Ülke yöneticileri gördük.
İstanbul’u 23 yıldır yönetip bu şehre ihanet ettik deyip, kurtulamazsınız ihanet edenler hiç cezalandırılmayacak mı?

Bu devasa plazaların hangisi iskanlı ? Hangisi imar yasalarına uygun?
Hangi plaza kimin yetki alanında?
İBB’nin imar tadilatları nasıl neye göre yapılıyor?
Metal yorgunu dedikleriniz inşaat yorgunu olmasın?
Servetle suç ilişkilendiriliyorsa hodri meydan bütün siyasetçiler yerelden genele İlçe Yöneticisinden, Belediye Meclis Üyesine, Genel Başkanına kadar herkes, kendisinin ve 1.derece yakınlarının ve mal varlıklarını açıklasın.
Samimiyeti, şeffaflığı ve dürüstlüğü görelim.

Bu gün milat olsun, CHP Belediyelerini asılsız suçlayarak kendi bataklığınızdan kurtulamazsınız. Bizde korkup sinip boyun eğmeyiz.

Mehmet Deniz /Sarıyer İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir