GündemManşet

CHP’de “Meltem Yücel Pir” adaylığını açıkladı, genel merkezin adayı olduğu kulisi ise balon çıktı!

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Bu pazar günü yapılacak CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı seçimi öncesi akşam saatlerinde parti kulislerinde dolaşan bir iddia örgütü karıştırdı. İddiaya göre “CHP Genel Merkezi tüm adaylardan çekilmesini istemiş, ünlü haber spikeri Celal Pir’in eşi Meltem Yücel Pir’in tek başına aday gösterilmesini” istemişti. Sarıyer Gazetesi kulisleri hareketlendiren ve partililer arasında telefon trafiğine neden olan iddianın izini sürdü. Yaptığımız araştırmalara göre de söz konusu iddianın balon olduğu ve kaynağı belli olmayan bir parti kulisi yapıldığını öğrendik. Kısaca söz konusu iddia balon ve asparagas bir söylentiden ibaret. CHP’de son sözü pazar günü delegeler söyleyecek, partinin güvenini kazanan kişi yeni ilçe başkanı olacak.

MELTEM PİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan akşamki kulislerden sonra Meltem Yücel Pir de adaylığını açıkladı. Pir adaylığını şu açıklamayla duyurdu;

Değerli Yol Arkadaşlarım,

CHP Sarıyer 36.Olağan İlçe Kongremizle ilgili örgütümüzün ve parti üst kurullarımızın önerileriyle CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na an itibariyle adayım.

Partimizin ve ilçemizin birlik ve beraberliği için hep birlikte Sarıyer’de 2019’da yerelde var olan iktidarımızı daha da güçlendirmek, genelde de iktidar olmak için örgütümle birlikte bütün çabamla gayret göstereceğime inancım tamdır.
Bu durumu çok kıymetli örgütümüzle ve Sarıyer kamuoyuyla paylaşma gereği doğmuştur.
GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZDEN GELİR.

Saygılarımla
Meltem Yücel Pir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir